Policjant, który śmiertelnie postrzelił mężczyznę w Tuchowie niewinny
access_time 2016-06-22 08:00:00
Funkcjonariusz, który pięć lat temu śmiertelnie postrzelił mężczyznę w Tuchowie, nie jest temu winny. Sąd skazał go jednak za oddanie strzałów do kierowcy, który przerwał blokadę. Ofiara - Andrzej Swoszowski wracał przez miejsce strzelaniny do domu po zakończeniu policyjnej kontroli.

Do zdarzenia doszło pięć lat temu. Andrzej Swoszowski został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. Policjant, już po zakończeniu czynności kontrolnych, miał odwieźć go do domu, gdyż jego pojazd został zatrzymany. W tym samym czasie policja dostała informacje o pościgu za uciekającym samochodem innym kierowcom.

Funkcjonariusz Daniel S. oddał do uciekającego auta kilka strzałów, jeden - po serii niefortunnych rykoszetów trafił i śmiertelnie ranił Andrzeja Swoszowskiego, który wracał do domu.

Tarnowski sąd już drugi raz orzekł, że Daniel S. nie jest winny nieumyślnego spowodowania śmierci Andrzeja Swoszowskiego. Były już policjant został jednak skazany za nieumyślne spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia kierowcy uciekającego samochodu.

Sąd odstąpił od wymierzania kary oskarżonemu.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A