W wakacje krew potrzebna jeszcze bardziej
access_time 2016-06-24 08:00:00
O ciągle rosnącym zapotrzebowaniu na najcenniejszy lek przypomina Robert Wardzała, były poseł, znany z akcji promujących honorowe krwiodawstwo. Kolejna właśnie się rozpoczęła.

Termin rozpoczęcia akcji nie jest przypadkowy. W okresie wakacji niemal każdego roku w stacjach krwiodawstwa i szpitalach brakuje krwi.

Zasady dotyczące honorowego krwiodawstwa w Tarnowie są przejrzyste. Robert Wardzała jeszcze jako tarnowski radny zaproponował system premiowania honorowych dawców krwi, który przyjęła Rada Miejska w Tarnowie. Zakłada on, że każdy, kto w tarnowskiej stacji krwiodawstwa odda honorowo krew, uzyskuje automatycznie prawo do korzystania przez okres jednego miesiąca od oddania krwi z darmowych przejazdów tarnowską komunikacją miejską.

Propozycja ta przyniosła szybko bardzo dobre skutki. W krótkim czasie – jak donosiły media – Tarnów stał się pierwszym miastem w Polsce, któremu udało się rozwiązać problem deficytu krwi. – Nikogo nie trzeba przekonywać, że krew dla ratowania życia i zdrowia ludzi jest niezbędna. Dlatego warto przypomnieć, na jakie przywileje mogą liczyć krwiodawcy w Tarnowie – podkreśla Robert Wardzała. Aby zachęcić do honorowego oddawania krwi jak największą liczbę osób, informacje o możliwości darmowych przejazdów komunikacją miejską pojawią się na plakatach w mieście i regionie tarnowskim.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A