Miasto nie rezygnuje z opłat targowych, czyli co w prasie piszczy
access_time 2016-06-22 08:20:00
Wakacje bez nudy. Wynalazek trójki przyjaciół podbije teraz cały świat? Uczniowie pomagają budować hospicjum, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:

  • Miasto nie rezygnuje z opłat targowych

Na placach targowych słabnie ruch, maleje liczba kupujących i sprzedających. Niektóre miasta dla podratowania sytuacji decydują się na zniesienie opłaty targowej. Czy Tarnów pójdzie w ślady Warszawy, Krakowa, Gdańska, Katowic, czy Tychów? Radni rozważali takie rozwiązanie, ale trudno im zrezygnować ze stałych wpływów do budżetu i  na razie ten podatek handlowy pozostaje.

  • Wakacje bez nudy

Wakacje? Nie dla każdego. Dwie trzeci dzieci zostanie w tym roku w domach. Co proponuje im tarnowski magistrat? Na realizację tegorocznego programu wakacyjnego, który rusza 27 czerwca, przeznaczoną w tarnowskim budżecie ponad 400 tysięcy złotych. To prawie 70 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym. Będzie w czym wybierać. Rok temu doliczono się ponad 35 tysięcy uczestników programu realizowanego w Tarnowie pod hasłem ,, Lato w mieście''. teraz ta liczba może być jeszcze wyższa.

W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  • Wynalazek trójki przyjaciół podbije teraz cały świat?

Niepozorne urządzenie, które skonstruowała trójka przyjaciół w Mościcach, zdobyło główną nagrodę w konkursie dla innowacyjnych firm podczas Forum Inwestycyjnego w Tarnowie. Metalowe pudełeczko z wystającymi kabelkami jest w stanie zwielokrotnić moc stosowanych powszechnie prądnic. Dzięki temu drony będą lżejsze, elektrownie wiatrowe wyprodukują więcej energii, a samochody elektryczne zwiększą swój zasięg. Wynalazek zrodził się przez przypadek. Jego autorzy chcieli tylko uzyskać mocniejsze oświetlenie w rowerach.

  • Uczniowie pomagają budować hospicjum

Podczas uroczystej gali w Pałacu Sanguszków swoje święto obchodzili tarnowscy wolontariusze i ich opiekunowie. Nie obyło się bez wyróżnień. Miłym akcentem podsumowania mijającego roku szkolnego było wręczenie Annie Czech, prezes Fundacji Kromka Chleba, czeku na ponad 10 tys. zł. Taką sumę uzbierali młodzi ludzie w regionie podczas czwartej edycji akcji charytatywnej „Złotówka na budowę hospicjum Via Spei”. Cała suma wykorzystana zostanie na etapie wykonywania instalacji wewnętrznych placówki, powstającej przy ul. Bystrej w Tarnowie. W trakcie gali, najbardziej zaangażowane w wolontariat placówki oświatowe z Tarnowa i regionu, otrzymały złote, srebrne i brązowe „Serduszka Empatii”. Wśród nich był Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych, w którym Centrum Wolontariatu Empatia pracuje systematycznie przez cały rok.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...