Pijany kursant prowadził ciężarówkę
access_time 2016-06-22 08:23:00
40-latek z powiatu dąbrowskiego prowadził ciężarówkę z ponad dwoma promilami. Auto, którym jechał wraz z instruktorem, zostało zatrzymane do rutynowej kontroli i okazało się, że mężczyzna ma w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i nie kontynuował dalszej jazdy.

Mężczyzna stawił się w wyznaczonym dniu i miejscu jako kursant podnoszący swoje kwalifikacje zawodowe na prawo jazdy kategorii C w jednym z ośrodków szkolenia kierowców w Tarnowie. Nic nie wskazywało na to, że jest nietrzeźwy. Kontrola policyjna, dmuchanie w alkomat i zarówno instruktor jak i policjanci z niedowierzaniem patrzyli na uzyskany wynik… ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W myśl nowych przepisów kierowca odpowie przed Sądem za jazdę pod wpływem alkoholu. Tu ustawodawca jest bezwzględny. Nie krócej niż 3 lata zakaz prowadzenia pojazdów, nawiązka w wysokości 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej oraz grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum.

Komentarze...