2 mln zł w piątej edycji Budżetu Obywatelskiego
access_time 2016-06-27 08:00:00
Rusza piąta edycja budżetu obywatelskiego z pulą w wys. 2 mln zł. W tym roku nie będzie podziału na projekty ogólnomiejskie i projekty osiedlowe. Projekty będzie można zgłaszać od 27 czerwca do 29 lipca.

Proponować będzie można inicjatywy, które przyczynią się do rozwoju miasta, czyli m.in. te związane z modernizacją infrastruktury miejskiej czy te o charakterze kulturalnym, edukacyjnym.  Suma realizacji jednego projektu nie może być mniejsza niż 100 tysięcy złotych. Zgłoszenie musi być poparte podpisami co najmniej 100 osób. Projekty mogą przedstawiać wyłącznie mieszkańcy Tarnowa za pomocą formularza, który udostępniony zostanie na stronie www.tarnow.pl.

Po skompletowaniu wszystkich wniosków Urząd Miasta przystąpi do ich weryfikacji w zakresie spełnienia wymagań formalnych określonych w regulaminie. 2 września ogłoszona zostanie lista projektów odrzuconych i projektów dopuszczonych do głosowania. O tym, czy zgłoszona inwestycja zostanie zrealizowana, zdecydują mieszkańcy Tarnowa w odrębnym głosowaniu, które potrwa od 19 do 28 września. Projekty wybrane przez tarnowian zostaną opublikowane 30 września.

– W tym roku nie będzie podziału na projekty ogólnomiejskie i projekty osiedlowe. Wynika to stąd, że zwiększyliśmy budżet rad osiedli. W efekcie w sumie mieszkańcy zadecydują o wydatkach na kwotę blisko 5,6 mln złotych – tłumaczy prezydent Roman Ciepiela.

– W tym roku nie będzie podziału na projekty ogólnomiejskie i projekty osiedlowe. Wynika to stąd, że zwiększyliśmy budżet rad osiedli. W efekcie w sumie mieszkańcy zadecydują o wydatkach na kwotę blisko 5,6 mln złotych – tłumaczy prezydent Roman Ciepiela. - See more at: http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Dwa-miliony-na-inicjatywy-mieszkancow#sthash.U9ijOfxm.dpuf

W tym roku zmieni się także sposób wyboru projektów do realizacji. Głosować będzie można wyłącznie elektronicznie, a uprawnieni do tego będą mieszkańcy wpisani do rejestru wyborców oraz mieszkańcy niepełnoletni w wieku od 16 lat, posiadający Tarnowską Kartę Miejską w wersji premium. Osoby, które nie posiadają dostępu do Internetu, będą mogły zagłosować w jednym z kilkudziesięciu specjalnie przygotowanych na tę okazję punktów. Wykaz punktów zostanie podany na początku września.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A