Najlepsi uczniowie z Gminy Lisia Góra nagrodzeni
access_time 2016-06-27 08:00:00
W szkole w Zaczarniu ponad 200 najlepszych uczniów ze szkół z gminy Lisia Góra odebrało z rąk wójta stypendia. To pierwsza w historii gminy tego typu nagroda.

Dwustuzłotowe bony trafiły do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy uzyskali średnią ocen odpowiednio 5,0 i 4,8. Nagrodzeni zostali także uczniowie uzdolnieni sportowo, którzy reprezentowali gminę w zawodach na szczeblu wojewódzkim. – Stypendia to z jednej strony nagroda za cały rok trudnej pracy, z drugiej dobry prezent przed rozpoczynającymi się wakacjami – mówi Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisia Góra. – To także motywacja dla innych uczniów, którzy w przyszłym roku zapewne również będą starali się znaleźć się w gronie stypendystów.

Stypendia wręczone zostały w Zespole Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Zaczarniu podczas uroczystej gali. To pierwsze takie wydarzenie w historii gminy. W tym roku samorząd przeznaczył na ten cel 50 tysięcy złotych. Stypendia najlepszym uczniom wręczane są jednorazowo. W kolejnej edycji programu finansowe nagrody trafią także do dzieci ze szczególnymi osiągnięciami artystycznymi oraz do laureatów konkursów naukowych na szczeblu wojewódzkim i wyższym.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A