Miejskie propozycje na lato
access_time 2016-06-24 14:39:00
O tym, że wakacje spędzone w mieście nie muszą być nudne, będzie można przekonać się już od najbliższego poniedziałku 27 czerwca. To właśnie wtedy rusza kolejna edycja miejskiego programu „Lato w mieście – bezpieczne wakacje 2016”.

W kalendarzu imprez jest szereg atrakcji, zarówno dla tych lubiących gry zespołowe, jak i zajęcia indywidualne. W tym roku na realizację programu miasto przeznaczy 419 tys. złotych. To niemal 70 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

W kalendarzu imprez znalazły się liczne turnieje, olimpiady, różnego rodzaju zawody, a także półkolonie. Tradycyjnie będzie też można skorzystać z atrakcyjnej oferty przygotowanej przez Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Uczniowie tarnowskich szkół będą mogli w każdy wtorek wakacji skorzystać z letnich basenów za symboliczną złotówkę. Wystarczy, że przy zakupie biletu okażą ważną legitymację szkolną. Taka sama opłata będzie pobierana również na basenach krytych w wyznaczonych dniach. W przypadku Parku Wodnego przy ul. Piłsudskiego będą to poniedziałki i czwartki od g. 13-18. W środy i piątki (o tej samej porze) można z kolei skorzystać z oferty Miejskiego Domu Sportu przy ul. Traugutta.

Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie również kartingu, wspinaczki, karate, kung-fu i boksu. Będzie również okazja, by pograć w piłkę nożną, tenisa stołowego i ziemnego, piłkę ręczną i siatkową, a także w koszykówkę. Organizatorzy pomyśleli także o wielbicielach logicznych rozgrywek. Z myślą o nich przygotowano turnieje szachowe i brydżowe.

Ciekawy cykl zajęć oferuje Biblioteka Pedagogiczna. W lipcu zaplanowano międzynarodowe spotkania, podczas których uczestnicy poznają ciekawostki o Francji, Grecji, Włoszech, Stanach Zjednoczonych oraz o Azji i Afryce.

Szczegółowy kalendarz zajęć:

Komentarze...