Zdearzenia 2016 (PROGRAM)
access_time 2016-06-24 15:13:00
Już dzisiaj rusza święto miasta, czyli „Zdearzenia”. Z tej okazji w naszym mieście będzie kolorowo, głośno i smacznie. Przed nami koncerty, Jarmark Galicyjski czy Aeropiknik.

Swoją obecność na Jarmarku Galicyjskim zapowiedziało 40 uczestników z całej Polski. Wystawcy zaprezentują rękodzieło artystyczne, wygasające rzemiosło oraz niepowtarzalne wyroby i produkty kulinarne. Dostępne będą między innymi chleby wypiekane w tradycyjnych piecach chlebowych, miody, nalewki, wyroby wędliniarskie i inne.  Jarmark można odwiedzać w piątek i w sobotę od godz. 11: 00 do 19:00.

W piątkowy wieczór, o godzinie 19, na tarnowskim Ryku zagra gwiazda młodego pokolenia Dawid Podsiadło.  Support przed występem artysty wykonają lokalne grupy: Need More Clouds i Wasabi. Oficjalna inauguracja miejskiego świętowania odbędzie się w teatrze im Ludwika Solskiego, gdzie uhonorowani zostaną zdobywcy nagród w dziedzinie kultury oraz laureaci stypendiów artystycznych.

Muzyka folkowa, zespoły ludowe i twórcze warsztaty to niektóre z propozycji, jakie czekają na nas w sobotę, 25 czerwca. Zaułek Łokietka wypełni się folklorem. Z kolei pod Ratuszem tym razem usłyszymy znane wszystkim i lubiane utwory „Mamma Mia” czy „Dancing Queen”. Abba Show rozpocznie się o godzinie 19. Muzyka lat sześćdziesiątych w wykonaniu zespołu Chrząszcze z pewnością zaspokoi gusta nabardziej wymagających melomanów.  W wykonaniu grupy usłyszymy między innymi utwory takich zespołów jak The Beatles, Czerwone Gitary czy The Shadows.

Kochany przez wszystkich Park Strzelecki będzie głównym bohaterem trzeciego dni miejskiego świętowania. Powodem tego jest jubileusz 150-lecia istnienia miejskiego ogrodu. Z tej okazji wszyscy odwiedzający będą mieć możliwość poznać tajniki sprzętu lotniczego w czasie Aeropikniku. Pamiętacie zeszłoroczne potańcówki w Amfiteatrze? W niedzielę zainaugurujemy kolejny sezon tanecznych spotkań. Spotykamy się o godzinie 19 tym razem wyjątkowo w jubileuszowym parku.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A