Zatrzymano sprawcę fałszywego alarmu bombowego
access_time 2016-06-27 12:36:00
Kryminalni z Komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 40-letniego tarnowianina, podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego w jednym z banków na terenie Tarnowa.

W piątek w czasie szczytu komunikacyjnego do jednego banków na terenie Tarnowa zadzwonił mężczyzna. W trakcie rozmowy z pracownicą placówki przekazał, że w budynku jest podłożony ładunek wybuchowy, który zaraz wybuchnie. Następnie odłożył słuchawkę. Na miejsce skierowano grupę minersko-pirotechniczną KMP w Tarnowie, która wykluczyła podłożenie ładunku wybuchowego. Nie było zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. Następnie do działań przystąpili policjanci kryminalny z komisariatu. W kilka dni zdołali ustalić skąd i kto wykonywał fałszywe połączenie. Bez trudu później zatrzymali sprawcę całego zamieszania. Okazał się nim 40-latek mieszkaniec naszego miasta. W czasie rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał się do wywołania poczucia zagrożenia w banku swoimi telefonami. Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która zastosowała wobec niego środki w postaci dozoru policyjnego.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Zachód. Za wywołanie niepotrzebnych czynności służb ratowniczych 40-latek odpowie w związku z art. 224a kk. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8

Komentarze...