Tak powstaje kino w Tarnovii GALERIA
access_time 2016-06-29 08:00:00
W ostatnich dniach w Galerii Tarnovia realizowany był unikalny w skali kraju projekt budowlany polegający na podniesieniu konstrukcji dachu w funkcjonującym obiekcie handlowym.

Choć dach, zgodnie z planem, został podniesiony o niewiele ponad metr, zainstalowanie 135 ton konstrukcji stalowej i materiałów budowalnych wymagało tygodni przygotowań i dobrego planowania pracy. Jeden z najważniejszych etapów inwestycji związanej z budową kina w Galerii Tarnovia zostanie niebawem ukończony.

Od początku kwietnia br. w Galerii Tarnovia budowane jest pierwsze kino wielosalowe w Tarnowie. Projekt jest realizowany etapami tak, aby prowadzone prace budowlane były w jak najmniejszym stopniu widoczne zarówno dla klientów, jak i pracowników sklepów zlokalizowanych w centrum.

Od kilkunastu dni w Tarnovii prowadzona jest jedna z najważniejszych faz inwestycji – podniesienie konstrukcji dachu znajdującego się nad powierzchnią przyszłego kina. Zarówno przygotowania, jak i sama realizacja przedsięwzięcia przebiegają zgodnie z planem, co jest niezwykle istotne, ponieważ, jak dotąd, jest to jedyna tego typu operacja w funkcjonującym obiekcie handlowym w Polsce.

- 135 ton konstrukcji stalowej i materiałów budowlanych, tyle waży dach, rozpościerający się nad nowym kinem o powierzchni 1290 m kw. Całość, zgodnie z planem, została podniesiona o około 1,2 do 1,4 metra w zależności od rozmiaru audytorium, nad którym się znajduje. W proces zaangażowany był dźwig, który od strony ulicy Krakowskiej dominuje nad bryłą budynku centrum. Tak można w skrócie podsumować ostatnie dni na placu budowy. Choć pogoda nie zawsze była dla nas łaskawa, wszystko przebiegło bez zakłóceń – mówi Agata Radlak-Piechowicz, rzecznik Galerii Tarnovia.

Podniesienie dachu nad częścią Galerii Tarnovia zostało poprzedzone kilkutygodniowym etapem demontażu dotychczasowego układu handlowego w tej części Galerii, wydzieleniem 5 sal kinowych, budową konstrukcji pod audytoria oraz specjalnym zabezpieczeniem podłóg przyszłego kina przed warunkami atmosferycznymi. W ciągu najbliższych miesięcy budowa osiągnie stan surowy zamknięty i zostanie przejęta przez operatora kinowego Cinema 3D, który rozpocznie prace związane z wyposażaniem sal w najnowszy sprzęt audiowizualny i nowoczesne audytoria.

Komentarze...