Zmiany w rozkładach jazdy MPK
access_time 2016-06-29 13:44:00
Szykują się kolejne zmiany w rozkładach jazdy autobusów. Część z nich obowiązuje od poniedziałku 27 czerwca, następne zostaną wprowadzone z początkiem lipca. Tradycyjnie przez okres wakacji mieszkańcy mogą korzystać z linii nocnej „N”, która kursować będzie od 1 lipca do 29 sierpnia, a także z dodatkowych kursów linii 31 wykonywanych do przystanku pod Górą św. Marcina.

Przypominamy, że od 25 czerwca obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy. Oznacza to, że w rozkładach kursy oznaczone literą „W” (W-nie kursuje w okresie wakacji) są zawieszone do końca sierpnia. Kursy te wyszczególnione są w rozkładach jazdy linii nr: 5, 6, 33, 206, 208, 210, 224, 225 i 239.

Kolejne zmiany w rozkładach jazdy będą obowiązywały od 1 lipca:

Linia nocna „N”

Pierwsze kursy na linii N będą wykonane w nocy z 1 na 2 lipca. Linia będzie kursować – podobnie jak w latach ubiegłych – w noce po każdym piątku, sobocie i niedzieli oraz dodatkowo w noc po dniu 15 sierpnia. Ostatni kurs linii N wyznaczono w nocy z 28 na 29 sierpnia.

Linie nr 0, 9 i 31

W słoneczne dni, przy temperaturze powietrza minimum 22 st. C linia 31 zyska dodatkowe kursy z Al. Jana Pawła II pod Górę Św. Marcina, gdzie zlokalizowany jest basen letni przy al. Tarnowskich.

Nieznacznie zostanie ograniczona liczba kursów na linii 0 i 9, którymi podczas wakacji podróżuje mniejsza liczba pasażerów niż w trakcie roku szkolnego.

Linia nr 1 i 101

Z powodu ograniczenia skrajni wiaduktu kolejowego na ulicy Gumniskiej – gdzie będzie możliwy przejazd pojazdów liczących nie więcej niż 2,20 m wysokości – do czasu zakończenia przebudowy autobusy nie będą mogły przejeżdżać pod tym wiaduktem. Z tego powodu została wymuszona zmiana trasy linii nr 1, która będzie pomijać przejazd ul. Okrężną i Gumniską. Trasa linii nr 1 na odcinku od Szpitala Św. Łukasza do ul. Konarskiego będzie przebiegać ul. Lwowską i Mostową. Przy ul. Mostowej za skrzyżowaniem z ul. Nadbrzeżną zostanie zlokalizowany tymczasowy przystanek dla linii nr 1.

Aby umożliwić możliwość dojazdu komunikacją miejską na ul. Okrężną i Braci Saków, od 1 lipca na czas przebudowy wiaduktu zostanie uruchomiona dodatkowa, tymczasowa linia nr 101. Jej trasa będzie przebiegać od przystanku Braci Saków Park (który będzie miał zmienioną lokalizację w porównaniu do obecnej i usytuowany będzie w sąsiedztwie wjazdu do stacji paliw PKS) ulicami Braci Saków, Okrężną i Lwowską do przystanku Szpital Św. Łukasza i dalej z powrotem ulicami Lwowską i Okrężną do przystanku. Autobusy tej linii będą kursować ze średnią częstotliwością co 30 minut, w godzinach szczytu w dni robocze co ok. 20 minut.

Bilety okresowe zakupione na linię nr 1 będą honorowane również w autobusach linii nr 101.

Linia nr 5

Zmodyfikowano trasę linii nr 5. Za wyjątkiem pierwszych kursów dojazdowych w dni robocze oraz ostatniego kursu zjazdowego w soboty, wszystkie kursy tej linii będą wykonywane z wjazdem na nową pętlę autobusową wraz z przystankiem przy ulicy Nowodąbrowskiej (w sąsiedztwie autostrady A4). Dla utrzymania obecnych odjazdów linii nr 5 na terenie miasta, odjazdy kursów linii nr 5 z ul. Wiśniowej w nowym rozkładzie jazdy zostały przyspieszone o 3 minuty.

Komentarze...