Straż miejska anuluje ostrzeżenie
access_time 2016-07-06 08:00:00
W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy funkcjonariusze Straży Miejskiej w Tarnowie wręczyli kierowcom blisko cztery tysiące żółtych i prawie 900 czerwonych kartek – wynika z podsumowania trwającego od ponad roku programu „Pierwsza kartka pouczenie, druga wykroczenie”. Od dzisiaj wszystkie żółte kartki będą anulowane a kierowcy będą mieć ponownie „czyste konto”.

Wprowadzona w maju zeszłego roku inicjatywa skierowana jest do kierowców, którzy popełniali wykroczenia w ruchu drogowym, czyli na przykład nieprawidłowo zaparkowali swój samochód. Przy pierwszym wykroczeniu kierowca, podobnie jak piłkarz na boisku, otrzymuje od funkcjonariusza żółtą kartkę i pouczenie. Przy kolejnym złamaniu przepisów strażnicy wręczają czerwoną kartkę, która jest równoznaczna z mandatem karnym.

Ostrzeżenie anulowane zostanie wobec wszystkich kierowców, którzy do 5 lipca otrzymali żółte kartki. W efekcie w razie ewentualnego kolejnego wykroczenia popełnionego po 5 lipca ponownie zostaną jedynie pouczeni. - Zwracali się do nas mieszkańcy z prośbą o anulowanie żółtych kartek. Uznałem, że 12 miesięcy funkcjonowania programu to czas, po jakim można dokonać resetu i podobnie jak z punktami karnymi dać kolejną szansę kierowcom- podkreśla komendant Tomasik. Jednocześnie przypomina, że anulowanie żółtych kartek ma jedynie charakter jednorazowy, a zasada „pierwsza kartka pouczenie, druga wykroczenie” obowiązuje w dalszym ciągu. 

Więcej informacji na www.strazmiejska.tarnow.pl

Komentarze...