Na imieninach u Mistrza - koncert zespołu DesOrient
access_time 2016-07-12 08:27:00
W niedzielę, 17 lipca, w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej odbędzie się koncert zespołu DesOrient. Jest to propozycja adresowana między innymi do miłośników polskiej muzyki filmowej.

Ten ulubiony przez kompozytorów Michała Lorenca oraz Jana A. P. Kaczmarka zespół ma na swoim koncie nagrania ścieżek dźwiękowych wielu filmów m.in: „Quo Vadis”, „Przedwiośnia”, „Złota dezerterów”. Muzyka zespołu czerpie z folkloru różnych kultur: bałkańskiej, żydowskiej, ukraińskiej, arabskiej oraz latynoamerykańskiej. Oryginalne brzmienia i niezwykle spójny przekaz artystyczny w połączeniu z ciekawymi instrumentami z różnych stron świata (flety, bębny, cymbały) to propozycja, która przeniesie słuchaczy w świat wyobraźni dźwiękowej - muzyki „srebrnego ekranu”, jak również pozwoli na godne uczczenie imienin Mistrza Paderewskiego. Początek koncertu o godz. 18.00.

DesOrient - polski zespół powstały w 1998 roku. Specjalizuje się w muzyce filmowej, etnicznej oraz autorskiej. Od chwili powstania, w związku z nagraniem muzyki do produkcji „Złoto dezerterów” w reżyserii J. Majewskiego, blisko związany z Michałem Lorencem. Utwory autorstwa tego kompozytora wykonywał m.in. do filmów: „Bandyta”, „Przedwiośnie”, „Statyści”, „Śluby panieńskie” oraz „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”. Charakterystycznymi cechami Des Orient są: bogate, oryginalne instrumentarium, precyzja wykonawcza oraz czerpanie z muzyki etnicznej, składające się na różnorodność repertuaru, a także barwne, rozpoznawalne brzmienie i niepowtarzalny styl.

Skład zespołu tworzą: Małgorzata Szarlik - skrzypce; Marta Maślanka - cymbały; Klaudiusz Baran - akordeon; Bogdan Kupisiewicz - gitara; Mariusz Puchłowski - flety; Robert Siwak - instrumenty perkusyjne; Michał Woźniak - kontrabas.

Projekt, w ramach którego odbywa się koncert został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie: www.paderewski.tarnow.pl.

Komentarze...