Mali bohaterowie ratowali na ulicy życie, czyli co w prasie piszczy
access_time 2016-07-08 08:04:00
Maturę wcale nie tak łatwo było zaliczyć. Ponad setka milionerów w mieście i regionie. Awantura w Izbie Rzemieślniczej, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej.

W dzisiejszym numerze Gazety Tarnowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  • Mali bohaterowie ratowali na ulicy życie

Trzech uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Tarnowie pospieszyło z pomocą nieprzytomnej. A Straż Miejska nagrodziła postawę Kuby, Darka i Igora. Będzie wniosek o wyróżnienie do MSWiA. Kilka minut po godzinie 13 trzej koledzy właśnie wracali ze szkoły ulicą Starodąbrowską. Niebo nad Tarnowem akurat zasnuły czarne chmury i zaczął kropić deszcz. Spieszyli się, żeby zdążyć przed ulewą, ale kątem oka dostrzegli starszą kobietę, z trudem opierającą się o drzewo. – Od razu było widać, że coś z tą panią jest nie tak i może potrzebować pomocy. Ani sekundy się nie zastanawialiśmy i natychmiast do niej podbiegliśmy – opowiada 11- letni Jakub Kociuba. Nagle 60-latka osunęła się na ziemię i straciła przytomność. Całe zamieszanie zwróciło uwagę przechodzącej obok mieszkanki osiedla. Też chciała pomóc. Była jednak tak rozemocjonowana, że dzwoniąc
na numer alarmowy nie potrafiła się precyzyjnie wysłowić i określić miejsca zdarzenia. Chłopcy od razu przejęli inicjatywę. źródło - Gazeta Krakowska, 7.07.2016 r., numer 158.

  •  Maturę wcale nie tak łatwo było zaliczyć

Które szkoły w regionie najlepiej przygotowują do matury? Można się o tym łatwo przekonać, analizując wyniki egzaminu dojrzałości, z którym w maju zmagali się uczniowie naszych liceów i techników. Najlepiej z maturą poradzili sobie uczniowie tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych. Zdało ją 83 procent absolwentów liceów i techników. W Dębicy i powiecie ten odsetek wyniósł – 77 proc., w powiecie dąbrowskim – 76 proc., a najsłabiej wypada w powiecie tarnowskim – 73 proc. – Nasi nauczyciele muszą się naprawdę bardzo mocno starać, żeby te wyniki były co najmniej przyzwoite. Nie mają łatwego zdania. Trafiają w ich ręce bowiem zazwyczaj uczniowie przeciętni, bo ci najlepsi wybierają najczęściej szkoły w Tarnowie – zauważa Edmund Juśko, dyrektor wydziału edukacji w tarnowskim starostwie.

W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:

  • Ponad setka milionerów w mieście i regionie

Ponad 180 osób z naszego terenu wykazało dochody przekraczające 1 mln. Większości z nich to prywatni przedsiębiorcy. Nie brakuje też ludzi z naszego terenu, którzy wykazują bardzo wysokie zarobi. W byłym województwie tarnowskim jest ich co najmniej 184. Przynajmniej tyle osób, w zeznaniach podatkowych za ubiegły rok, wykazało dochód, który przekraczał jeden milion złotych. To najlepszy dowód, że w regionie tarnowskim przybyło tylko w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy blisko czterdziestu bogaczy. Większość z nich dorobiła się pieniędzy rozkręcają własne prywatne biznesy od zera. Choć urzędy skarbowe nie podają nazwisk milionerów, bez trudu można je znaleźć na liście 100 najbogatszych polaków tygodnika Wprost.

  • Awantura w Izbie Rzemieślniczej

W tarnowskiej Izbie Rzemieślniczej doszło w ostatnich dniach do istnej rewolucji. "Zbuntowane" Cechy w Bochni, Brzesku i Dąbrowie Tarnowskiej mając większość na Wlanym Zebraniu Izby nie dały innej możliwości, tylko dobrowolną rezygnację prezesa Jana Błaszkiewicza albo sromotne odwołanie. Prezes widząc nastrój na zebraniu, sam złożył rezygnację. Nie odbyło się bez pyskówek, różnych oskarżeń, podejrzeń i przekomarzania się delegatów. Nowym Prezesem Izby Rzemieślniczej w Tarnowie został wybrany przytłaczającą liczbą głosów znany przedsiębiorca z Woli Rzędzińskiej Andrzej Kuta.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej.

Komentarze...