Wahadło na Krakowskiej
access_time 2016-07-12 08:00:00
W najbliższy weekend kierowców czekają utrudnienia w związku z kolejnym etapem robót budowlanych prowadzonych przez PKP na wiadukcie kolejowym na ul. Krakowskiej. Jak informuje wykonawca inwestycji, od piątku 15 lipca od godz. 20 do poniedziałku 18 lipca do godz. 6 zostanie wprowadzony ruch wahadłowy w okolicy remontowanego obiektu.

Zwężenie jezdni ulicy do jednego pasa wiąże się z zastosowaniem ruchu wahadłowego i ręcznym kierowaniem w godzinach szczytu. Ruchem sterować będą specjalnie uprawnieni pracownicy, wyznaczeni przez wykonawcę robót. Poza godzinami wzmożonego ruchu pojazdów używana będzie sygnalizacja wahadłowa.

Od 18 lipca ruch pojazdów w obu kierunkach skierowany zostanie na jezdnię prowadzącą do granicy miasta (po stronie ulicy Kochanowskiego). Wysokość pojazdów, które będą mogły przejeżdżać pod wiaduktem wskazana znakami drogowymi podniesiona zostanie do 3,5m (rzeczywista skrajnia pionowa jest o 0,5m wyższa). Piesi na odcinku od przejść z sygnalizacją świetlną (zlokalizowanych przy ulicy Dworcowej i przy ulicy Przemysłowej) będą mogli przejść chodnikiem po stronie północnej (równolegle do przejazdu po stronie ul. Kochanowskiego).

Komentarze...