70-letni pielgrzym z Peru na Światowych Dniach Młodzieży
access_time 2016-07-18 08:00:00
Najstarszy pielgrzym, który będzie gościć w Tarnowie podczas Tygodnia Misyjnego w ramach Światowych Dni Młodzieży, to 71-letnia Peruwianka. Do parafii bł. Karoliny Kózki przyjedzie razem z grupą 15 rodaków.

O tym, że uczestnicy Światowych Dni Młodzieży to nie tylko młode osoby, mogą świadczyć pielgrzymi, którzy pojawią się u „Karoliny”. Średnia wieku gości z Peru, Ekwadoru i Niemiec w tej parafii to ok. 40 lat. – Młodość to nie liczba lat w metryce, lecz stan ducha i serca – przekonuje ks. Bartosz Bąk, który koordynuje przyjazd zagranicznych pielgrzymów do parafii.

Peruwianka zostanie zakwaterowana z niewiele młodszą, 65-letnią rodaczką u jednej z tarnowskich rodzin. – Z porozumiewaniem się nie powinno być problemu. Większość osób, które wyraziły chęć przyjęcia pielgrzymów zna angielski. Ponadto do dyspozycji obcokrajowców będą tłumacze, którzy pomogą w razie potrzeby – tłumaczy ks. Bartosz Bąk.

Według informacji uzyskanych w Diecezjalnym Biurze Medialnym ŚDM do okręgu tarnowskiego ma przyjechać 1025 pielgrzymów, natomiast w całej diecezji ma gościć 6396 osób. Najliczniejszą grupę obcokrajowców mają stanowić Francuzi – nawet 3500 osób. Koordynatorzy zastrzegają jednak, że liczby te mogą ulec zmianie.

Komentarze...