Kolarskie święto w gminie Wojnicz
access_time 2016-07-20 08:00:00
Już po raz czwarty gmina Wojnicz była gospodarzem rowerowych zmagań serii maratonów MTB Cyklokarpaty, która w tym roku liczy aż 14 etapów i odwiedza między innymi Zakopane, Sandomierz, Przemyśl. Wojnicz MTB Maraton, bo tak brzmi nazwa etapu, jest częścią Cyklokarpat od swojej pierwszej edycji i jest bardzo popularny wśród uczestników cyklu.

Na starcie stawiło się ponad pół tysiąca rowerzystów, którzy na trzech zróżnicowanych trasach i w sześciu kategoriach rywalizowali ze sobą o miano najlepszego maratończyka etapu. Trasy były zróżnicowane ze względu na długość.

Najkrótsza, Hobby, to 30 kilometrów dróg wiodących przez najpiękniejsze zakątki gminy Wojnicz. Dystans Mega był nieco bardziej wymagający, liczył przeszło 51 kilometrów, aby wystartować na tym dystansie niezbędne było pewne przygotowanie kondycyjne.

Dla najtwardszych i lubiących wyzwania przygotowana została trasa na dystansie Giga. To ponad 75 kilometrów. I chociaż wojnickich tras nie charakteryzują duże przewyższenia, uczestnicy wyścigu oceniają je jako wymagające ze względu na ich interwałowy charakter i brak łagodnych odcinków umożliwiających złapanie oddechu. Przez cały czas trzeba „ostro kręcić” żeby nie zostać w tyle.

Liczba uczestników i popularność serii sprawiają, że jest to jedna z największych tego typu imprez w regionie.

Komentarze...