Piknik Rodzinny w Żabnie
access_time 2016-07-20 09:55:00
24 lipca w Żabnie odbędzie się Piknik Rodzinny. Już teraz zapraszamy wszystkich do zapoznania się z jego programem. Gwiazdą wieczoru będzie Monika Kuszyńska.

W najbliższym czasie w Polsce przebywać będą młodzi ludzie, którzy przyjadą na spotkanie z Ojcem Św. Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży. W diecezji tarnowskiej, w tym także w gminie Żabno i okolicach, przebywać będzie grupa kilkuset osób. Dni te będą dla nich czasem nie tylko umacniania wiary, ale także poznawania polskiej kultury. Dlatego Gmina Żabno zaplanowała w tym czasie duże wydarzenie kulturalne, które pozwoli młodym ludziom z różnych stron świata poznać lokalne zwyczaje i tradycje, poczuć atmosferę żabieńskich okolic oraz da możliwość dobrej, na wysokim poziomie, zabawy. 

Impreza pod nazwą Piknik Rodzinny „Bądźmy Razem” odbędzie się 24 lipca br. na placu przy hali sportowej w Żabnie. Gwiazdami Pikniku będą Monika Kuszyńska, która w ubiegłym roku reprezentowała Polskę na Konkursie Piosenki „Eurowizja” i raper „Arkadio” Arkadiusz Zbozień. Oboje są Ambasadorami Światowych Dni Młodzieży 2016.

 Na scenie wystąpią również lokalne zespoły muzyczne i taneczne. Wystąpią m.in.: Siemacha Spot Odporyszów, Orkiestra Dęta z Łęgu Tarnowskiego, Zespoły Folklorystyczne „Otfinowianie” i „Bobrowianie”, a także orkiestra i soliści działający pod patronatem firmy Bruk-Bet w Niecieczy. Koncert połączony z promocją pierwszej długogrającej płyty zagra zespół 40% Bluesa działający w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.

Przygotowaliśmy ponadto szereg, w większości bezpłatnych, atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Będą pokazy taneczne uczniów szkoły Tańca LATINO, dmuchane zjeżdżalnie, animacje dla dzieci, malowanie twarzy, ogromne bańki mydlane, balonowe zoo, szachy plenerowe, ogródek gastronomiczny, degustacje potraw regionalnych przygotowane przez lokalne koła gospodyń i wiele innych.

W czasie trwania Pikniku będzie można także pomóc choremu na SMA Adasiowi, który jest jedynym w Polsce dzieckiem poddanym eksperymentalnej terapii w Centrum Zdrowia Dziecka. Wolontariusze będą zbierać datki do puszek, które pomogą sfinansować terapię Adasia.

Serdecznie zapraszamy na Piknik, zaczynamy od godz. 15.00.

Komentarze...