Światowe Dni Młodzieży - Tydzień Misyjny w Tarnowie
access_time 2016-07-20 11:02:00
Kramy Jakubowe, Festiwal Narodów, koncerty, spektakle i bezpłatne zwiedzanie miasta – to atrakcje, z których będą mogli skorzystać nie tylko pielgrzymi, którzy przybędą do Tarnowa w ramach Światowych Dni Młodzieży, lecz również mieszkańcy. Wszystko to w ramach Tygodnia Misyjnego, poprzedzającego główne uroczystości w Krakowie.

Od 21 do 24 lipca na ulicy Wałowej pojawią się Kramy Jakubowe, wzorowane na Jarmarku Galicyjskim. Nazwę wybrano nieprzypadkowo – nawiązuje do szlaku św. Jakuba, który przebiega przez Tarnów. Podczas czterech dni mieszkańcy i turyści będą mogli poznać przedstawicieli ginących zawodów, zobaczyć wyroby rękodzieła, skosztować regionalnych potraw. Na jednym ze stoisk chętni będą mogli własnoręcznie wykonać tarninowe korale, a następnie zabrać je do domu. Na Wałowej będzie okazja, by wziąć udział w warsztatach i konkursach. Przygotowana będzie też strefa zabaw i gier, skierowana w szczególności dla młodzieży odwiedzającej nasze miasto.

Tygodniowi Misyjnemu towarzyszyć będą liczne imprezy o charakterze religijnym. Wszyscy chętni mogą uczestniczyć w spektaklu „Credo”, który odbędzie się na płycie „Kapłanówki”. Przedstawienia organizowane przez Wspólnotę Cenacolo będą grane 21 i 22 lipca o godz. 20:30. Festiwal Narodów to kolejna propozycja w ramach tarnowskich obchodów ŚDM. W piątkowe popołudnie (22 lipca) między godz. 15 a 21 przy Kościele bł. Karoliny zaprezentują się wszystkie grupy pielgrzymów, które będą gościły w Tarnowie. Zwieńczeniem tej części będzie występ zespołu folklorystycznego oraz koncert grupy Siewcy Lednicy.

Pielgrzymi i mieszkańcy świętować będą także na tarnowskim Rynku, gdzie w niedzielę, 24 lipca, zaplanowano coś dla ciała i dla duszy. W programie znalazła się modlitwa uwielbienia oraz koncert zespołu Anti Babylon System, który zaprezentuje reagge z przesłaniem. Ponadto wystąpi Iwan Komarenko z dziećmi Afryki. Tego dnia miejska potańcówka przeniesie się z amfiteatru pod Ratusz. Wszyscy miłośnicy tańca będą mogli włączyć się do wspólnej zabawy. O dobrą atmosferę zadba wodzirej.

Przypominamy, że przez całe wakacje wszyscy chętni mogą skorzystać z bezpłatnych spacerów po Tarnowie, a także zwiedzania katedry z przewodnikiem. Wyjątek stanowi 21 lipca, kiedy zaplanowano dzień turystyczny dla pielgrzymów. Szczegółowe informacje o letnich spacerkach można znaleźć tutaj.

Komentarze...