Sześć zarzutów prokuratorskich dla byłego wójta Wierzchosławic, Wiesława R.
access_time 2016-07-19 05:28:00
Tarnowska prokuratura właśnie przesłała do sądu akta z ustaleniami śledztwa. Wiesławowi R. grozi do 10 lat więzienia. Były wójt, wykorzystując swoje stanowisko i wiedzę o gruntach na terenie gminy, kupował jako osoba prywatna od mieszkańców działki po zaniżonych cenach. Wszystko działo się w 2007 roku.

- Wiesław R. dysponując wiedzą o faktycznej wartości nieruchomości i mając świadomość złóż kruszywa na terenie gminy Wierzchosławice, a także na działkach pokrzywdzonych, wprowadził te osoby w błąd co do rzeczywistej wartości nabywanych działek - wyjaśnia Mieczysław Sienicki, rzecznik tarnowskiej prokuratury.

Poszkodowani stracili na tym działaniu ponad 40 tysięcy złotych. Wiesław R. odpowie też za nieodprowadzanie składek ubezpieczeniowych nauczycielom w gminie. Zdaniem prokuratury były wójt Wierzchosławic wydał także polecenie do ułożenia warunków przetargu na farmę słoneczną w taki sposób, by mogła go wygrać tylko jedna firma. Prokurator oskarżył go także o przekroczenie uprawnień i naruszenie praw pracowniczych ws. rozdysponowania pieniędzy pochodzących z wynagrodzeń pracowników.

Wobec wójta zastosowao poręczenie majątkowe.

Info: Marcin Golec, Radio Kraków

Komentarze...