Zapowiedzi weekendowe
access_time 2016-07-15 16:31:00
Przed nami muzyczny weekend w Tarnowie. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy muzyki klasycznej, jak i bardziej nowoczesnych rytmów. Nie zabraknie także okazji do tańca.

Piątek

Jeszcze dziś na tarnowskim deptaku możecie spotkać żywe rzeźby, clownów, karykaturzystę oraz zobaczyć duże bańki mydlane czy pokazy umiejętności żonglerskich. W czasie Wałowa STR.ART zakątki jednej z najpopularniejszych ulic w Tarnowie ponownie zabrzmią dźwiękami muzyki, a urok pokazywanych przy ul. Basztowej fotografii zachwyci niejednego. Stratujemy tradycyjnie o 14:00.

Również w piątkowe popołudnie na torze Stadionu Miejskiego w Mościcach „Jaskółki” podejmować będą drużynę z Zielonej Góry. Mecz z Falubazem rozpocznie się o godz. 18.00.

Także dziś wczesnym wieczorem na tarnowskim Rynku zabrzmią dźwięki muzyki jazzowej. Tym razem będzie to koncert zespołów Drum Bum z Tarnowa, Old Boys Band z Tarnowa oraz warszawki band Joanna Marea & Her Swinging Boys. Na koniec tradycyjna parada nowoorleańska. Na ostatni w tym roku Jazzowy Rynek zapraszamy od godz. 19:00.

Sobota

W ramach tegorocznych koncertów 4. Festiwalu Muzyki  Lusławice – Małopolska Emanacje 2016 w Tarnowie odbędzie się koncert Magdaleny Bojanowicz i Bartosza Koziaka. Artyści wystąpią w repertuarze klasycznym. Początek o godzinie 18 w tarnowskim Ratuszu.

Niedziela

Na dziewięćdziesięciominutową dawkę ćwiczeń na świeżym powietrzu zapraszamy wszystkich, którzy chcą się porozciągać. „Wakacyjna joga na trawie obok BWA” startuje o godzinie 10. Bezpłatne zajęcia adresowane są zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z jogą, jak i dla tych, którzy już ją praktykują.

„Zacznijmy od Bacha” to temat przewodni najbliższego recitalu w ramach XXVI Koncertów Letnich w Sali Lustrzanej. Przed publicznością wystąpi grający na akordeonie Bogdan Kożuszko z Ukrainy. Artysta zaprezentuje utwory nie tylko z repertuaru Bacha, ale także Buxtehudea, Benedetto Platti, Scarlatti oraz Rameau. Koncert rozpocznie się o godzinie 16.

Od godz. 19 w Amfiteatrze odbędzie się tradycyjna już letnia potańcówka. Muzyka zostanie wybrana z myślą o różnych grupach wiekowych. Nie zabraknie żywiołowej muzyki disco lat 80., utworów klasyków, np. Czerwonych Gitar czy Maryli Rodowicz, a także współczesnych hitów.

Zachęcamy także do śledzenia repertuaru tarnowskich kin.

Komentarze...