RIO negatywnie o uchwale absolutoryjnej PiS
access_time 2016-07-22 12:10:00
Zdaniem Regionalnej Izby Obrachunkowej rada miasta nie miała podstaw do podjęcia uchwały o nieudzieleniu prezydentowi Ciepieli absolutorium za wykonanie budżetu. RIO wydała negatywną opinię w tej sprawie.

Jak informuje Radio Kraków, "opinia nie jest jednak dla radnych w żaden sposób wiążąca. Dopiero posiedzenie kolegium RIO zaplanowane na początku sierpnia rozstrzygnie całą sprawę. Jeśli uchwała zostanie podtrzymana, rada będzie mogła przeprowadzić głosowanie w sprawie organizacji referendum. Jeśli jednak RIO uchyli uchwałę, to cała procedura zostanie zablokowana. Rada będzie się jednak mogła jeszcze odwołać do sądu."

Prezydent Roman Ciepiela od początku sprawy przekonuje, że to polityczna rozgrywka PiS, który ma większość w radzie miasta. Szef miejskich struktur PiS i przewodniczący rady, Kazimierz Koprowski  w Radiu Kraków podkreślał, że to "wotum nieufności dla określonych działań".

Przypomnijmy, za nieudzieleniem absolutorium prezydentowi Tarnowa zagłosowało 13 radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Jan Niedojadło ze stowarzyszenia Tarnowianie. Ośmioro radnych z PO, SLD oraz Tarnowian było przeciwko. Marek Ciesielczyk wstrzymał się od głosu. 

Poniżej pełny tekst uchwały RIO. (do pobrania)

Komentarze...