Wakacyjne spotkanie ze smokami
access_time 2016-07-29 08:00:00
W Pracowni Orange w Łękawicy odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Tu rodzą się nasze pasje”. Tym razem były to warsztaty z cyklu ,,Wakacje ze smokami”.

Zajęcia te były nastawione na aktywną edukację w formie kreatywnej zabawy. W związku z tym, że małe dzieci potrafią się skoncentrować na jednym zadaniu jedynie kilka chwil, zajęcia plastyczne przeplatały się z zabawami ruchowymi, wspomagającymi rozwój motoryki, zabawami naśladowczymi – wierszykami i piosenkami jak również zabawami muzyczno – rytmicznymi, które pozwalają się odprężyć.

W ramach spotkania uczestnicy m.in. przenosili jajka smocze na czas, próbowali smoczych przysmaków, przypomnieli sobie legendę o wawelskim smoku. Niespodzianką dla najmłodszych były odwiedziny prawdziwego smoka.

Podczas zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną, wykorzystując nietypowe produkty takie jak: ogórki, paprykę, koperek, zioło angielskie. Wszyscy uczestnicy wykonali swojego smacznego, warzywnego smoka.

Zajęcia zostały zrealizowane ze środków finansowych pozyskanych przez nieformalną grupę Pracownia Orange we współpracy z Babiogórskim Stowarzyszeniem Zielona Linia. Projekt jest dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz Województwa Małopolskiego.

Komentarze...