Film sprzed 90 lat i koncert "w jednym"
access_time 2016-07-27 08:00:00
Tarnowskie Towarzystwo Kulturalne oraz Muzeum Okręgowe w Tarnowie zapraszają dziś na niezwykły spektakl, będący połączeniem projekcji filmu „Cyganka Aza” z 1926 roku oraz koncertu w wykonaniu muzyków pod kierunkiem Waldemara Rychłego.

Film został stworzony w Poznaniu, dziewięćdziesiąt lat temu na motywach powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego „Chata za wsią”, muzyka zaś przygotowana do filmu oparta jest na motywach cygańskich oraz melodiach ludowych zapisanych przez Oskara Kolberga. Wieczór przyniesie zatem spotkanie z folkowymi brzmieniami, łączącymi różne tradycje muzyki europejskiej z jazzową improwizacją i energią akustycznego rockowego grania.

Za opracowanie muzyki odpowiedzialny jest Waldemar Rychły, członek, w niektórych kręgach kultowego, „Kwartetu Jorgi”, sam też będzie obecny w Tarnowie grając na gitarze oraz dzwonkach.

Koncert odbędzie się już dziś w tarnowskim Muzeum Etnograficznym, na terenie stałej, plenerowej wystawy wozów taborowych. Planowany początek o godzinie 20, po spotkaniu z podróżniczą Anną Knapik, które odbędzie się u Aspirantów przy Rynku 15. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z podróżami, tymi rzeczywistymi oraz podróżami w poszukiwaniu dawnych, tradycyjnych brzmień.

Cyganka Aza w Tarnowie

Miejsce: Muzeum Etnograficzne – oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Dzień: 27 lipca godz. 20.00

Projekcja filmu, koncert

Organizator wystawy: Tarnowskie Towarzystwo Kulturalne, Muzeum Okręgowe w Tarnowie – instytucja kultury Województwa Małopolskiego

Komentarze...