Udany start młodych kartingowców w Austrii
access_time 2016-08-17 08:00:00
Po raz kolejny młodzi reprezentanci Polski pokazali się z bardzo dobrej strony podczas ostatnich zawodów i udowadnili, że należą do europejskiej elity.

W austriackim Pachfurth odbyła się jedna z najważniejszych imprez kartingowych, czyli Euro Final Rotax 2016 - Mistrzostwa Europy Rotaxa. Na torze SpeedWorld w Brucku stawiła się liczna obsada zawodników z Polski.

Nie zabrakło również naszych młodych kierowców kartingowych – członków tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów. Marcel Kuc, Szymon Marut zacięcie walczyli w kategorii Mini Max i Micro Max z międzynarodową stawką kierowców z 22 krajów świata. Emocji i świetnej rywalizacji na najwyższym poziomie sportowym nie brakowało.
 
Już podczas biegów kwalifikacyjnych dobre tempo utrzymywali Marcel Kuc i Szymon Marut w swoich kategoriach. Podczas samych już wyścigów jazda zaczęła nabierać coraz większych emocji, a tempo wzrastało oraz nie obyło się bez małych incydentów wyścigowych. Z kolei wyścig finałowy to bardzo piękny dla oka popis wyprzedzania w wykonaniu naszych reprezentantów. Co ostatecznie pozwoliło Marcelowi zająć 4 miejsce, a Szymonowi 18 pozycję w debiucie na takiej randze zawodów. 
 
Finał Micro Max

1. Bartek Piekutowski, 3. Filip Matejczyk, 5. Karol Pasiewicz, 15. Janathan Madden, 18. Szymon Marut

Finał Mini Max

4. Marcel Kuc, 5. Jerzy Spinkiewicz, 6. Szymon Jabłoński, 13. Marcel Surmacz
 
Gratulujemy, kolejne rewelacyjne zawody młodych zawodników kartingowych z Polski.
 
 

Komentarze...