Pogromcy Smoga, czyli piknik w Parku Strzeleckim
access_time 2016-08-18 08:00:00
MPEC Tarnów oraz Urząd Miasta Tarnowa zapraszają do udziału w pikniku edukacyjnym na rzecz przeciwdziałania niskiej emisji w Tarnowie pt. „Tarnowscy Pogromcy SMOGA. STOP niskiej emisji w Tarnowie”. Piknik odbędzie się w sobotę, 20 sierpnia 2016 roku, w godzinach od 10:00 do 18:00 na terenie placu zabaw w Parku Strzeleckim w Tarnowie.

- Celem pikniku jest uświadamianie zagrożeń dla życia i zdrowia człowieka, które powodowane są zanieczyszczeniem powietrza na skutek niskiej emisji. Mając na uwadze te zagrożenia w trakcie pikniku będziemy rozwijać poziom świadomości ekologicznej mieszkańców miasta w zakresie ograniczania niskiej emisji, promując jednocześnie nowoczesne instalacje, w tym także tarnowskie ciepło systemowe - przekonują organizatorzy.

Podczas pikniku nie zabraknie także zabaw dla dzieci i całych rodzin. Zbudujemy Trzmielchatkę – domek dla trzmieli i innych gatunków owadów, odpowiedzialnych za harmonijny rozwój ekosystemów. Założymy też ponad 1000 mini ogródków, aby popularyzować ideę zrównoważonego rozwoju i zachęcać tarnowian do podejmowania aktywności proekologicznych.

Będzie również okazja, by pojeździć na letnich nartach, dmuchać gigantyczne bańki oraz wziąć udział w happeningu plastycznym.

Melomani będą mogli posłuchać koncertu Big Contest Band, który rozpocznie się o godz. 11:00. Przypomnimy zabawy i gry, w które grali nasi babcie i dziadkowie. W Strefie ZDROWIA będzie można wykonać bezpłatne badania poziomu cukru, ciśnienia, wad postawy i EKG serca, a rowerzyści oznakują swój pojazd, który zostanie później zarejestrowany w specjalnej bazie Straży Miejskiej.

W Strefie EKO uruchomimy mobilne Centrum Dyspozytorskie – dostawami ciepła dla mieszkańców miasta w tym dniu zarządzać będziemy z samego serca zielonych płuc Tarnowa. Każdy kto nas odwiedzi na własne oczy przekona się ile ciepła aktualnie dostarcza do jego budynku miejska sieć ciepłownicza. Uczestnicy pikniku będą mogli ponadto zapoznać się z jedynym w Polsce, innowacyjnym portalem analiz zużycia ciepła i porównać efektywność energetyczną poszczególnych budynków w Tarnowie.

Pracownicy wydziału ochrony środowiska UMT będą udzielać porad jak wymienić piece niskoemisyjne na przyjazne zdrowiu i środowisku. Najdzielniejsi uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w rodzinnej grze terenowej „Wygoń z miasta Czarnego Smoga”.

Impreza w sobotę, 20 sierpnia o godz. 10:00 w Parku Strzeleckim.

Komentarze...