Tarnowska strzelnica popularna w Warszawie
access_time 2016-08-17 13:15:00
Mobilna strzelnica z tarnowskich „Mechanicznych” cieszyła się dużym zainteresowaniem podczas… pikniku na warszawskiej Agrykoli. Do obiektu szkoleniowego w długiej kolejce ustawiali się nie tylko żołnierze obecni na Święcie Wojska Polskiego, lecz również goście imprezy.

W centrum szkoleniowym można strzelać ostrą amunicją z pistoletów kalibru do 11,43 mm oraz pistoletów maszynowych kalibru do 9 mm. Pokaz obiektu wykorzystujący te możliwości na początku zorganizowano dla żołnierzy, później natomiast zaproszeni byli wszyscy zainteresowani. Warunek był jeden – chętni musieli wykazać się cierpliwością stojąc w długiej kolejce. W sprawdzeniu precyzji ręki wykorzystywane były laserowe symulatory broni. Jak podkreślają przedstawiciele spółki, tarnowskie centra szkoleniowe budzą coraz większe zainteresowanie jako potencjalne obiekty szkolenia strzeleckiego dla formacji obrony cywilnej. Ich dużą zaletą są stosunkowo niskie koszty pozyskania i eksploatacji w porównaniu do obiektów stałej zabudowy. Także wszystkie inne służby mundurowe, wykorzystujące na co dzień broń, mogą się w nich uczyć prawidłowych reakcji, w zgodzie z obowiązującymi procedurami. Takie możliwości daje wybór wielu generowanych komputerowo scenariuszy sytuacji zagrożenia.

Podczas pikniku na Agrykoli nie brakowało młodzieży: – Niby to tylko zabawa, ale młodzi ludzie strzelali z niesamowitym zacięciem – relacjonuje Tomasz Berezowski, wiceprezes tarnowskiej spółki. Dodaje również, że pracownicy „Mechanicznych”, oprócz prezentacji produktów, musieli także cierpliwie odpowiadać na setki pytań, które zadawali goście pikniku. Na Święto Wojska Polskiego przyjechało wojsko z całego kraju. Można było obejrzeć m.in. uzbrojenie operatorów GROM-u  i pojazdy wykorzystywane przez poszczególne rodzaje wojsk.

Komentarze...