Klasyka przed BWA na 150-lecie Parku Strzeleckiego
access_time 2016-08-19 08:00:00
W najbliższą niedzielę melomanów czeka kolejna gratka. Przed siedzibą BWA w Parku Strzeleckim zagrają utalentowani gitarzyści - Alicja Kawa i Wojciech Gurgul. Początek o godz. 17, wstęp jest wolny.

Alicja Kawa i Wojciech Gurgul poznali się w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracę w duecie rozpoczęli w 2013 roku, a ich pierwszy koncert odbył się w pięknych wnętrzach Biblioteki Mariackiej w Gdańsku. W ich repertuarze znajdują się oryginalne kompozycje na dwie gitary powstałe w ostatnich dwóch stuleciach (XIX-wieczna muzyka salonowa, utwory z kręgu polskiego folkloru i muzyki latynoamerykańskiej), jak również opracowania muzyki filmowej czy hiszpańskiej.

Alicja Kawa – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary prof. Wandy Palacz oraz dra Marcina Dylli. Uczestniczka kursów w Olsztynie, Tychach, Szczawnie-Zdroju, gdzie swoje umiejętności doskonaliła pod okiem takich mistrzów, jak: Ricardo Gallén, Ana Vidović, Robert Horna, Zoran Dukić, Łukasz Kuropaczewski, Elena Papandreou czy Thomas Müller-Pering. Koncertowała m.in. w Muzeum Zamkowym w Pszczynie, Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolne, Sali Lustrzanej w Tarnowie czy Bibliotece Miejskiej oraz Galerii Warzywniak w Gdańsku. Oprócz działalności artystycznej prowadzi klasę gitary w szkołach muzycznych w Tarnowie i w Brzesku, a także współpracuje z kwartalnikiem „Sześć Strun Świata”.

Wojciech Gurgul – absolwent OSM I i II st. w Gdańsku w klasie gitary Joanny Rudnickiej oraz Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary prof. Aliny Gruszki. Laureat konkursów w Olsztynie, Gdańsku oraz Świdnicy. Członek Śląskiego Oktetu Gitarowego, z którym koncertował w kraju i za granicą. Prowadzi również działalność naukową (publikacje i wykłady dotyczące muzyki gitarowej), pedagogiczną (nauczyciel w szkołach muzycznych I st.) i dziennikarską (redaktor naczelny kwartalnika „Sześć Strun Świata”).

Kolejny koncert w ostatnią niedzielę sierpnia. O g. 17 przed BWA zagra Corda Quartet. Wstęp jest wolny.

Komentarze...