Szybciej i wygodniej z Mielca do Tarnowa
access_time 2016-08-19 09:10:00
Do końca września 2018r. zakończy się gruntowna rozbudowa drogi wojewódzkiej 984 na odcinku, który łączy dwie miejscowości - Lisią Górę i Nową Jastrząbkę. W Urzędzie Gminy w Lisiej Górze podpisano umowę z wykonawcą robót, które zostaną przeprowadzone w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Szacowany koszt inwestycji to 30 mln zł, z czego same prace budowlane pochłoną ponad 13 mln.

To dobra wiadomość dla mieszkańców. Już za 3 lata popularną trasą wojewódzką nr 984 – którą tak chętnie wybierają kierowcy jadący np. z Mielca do Tarnowa - będzie się jechało szybciej, wygodniej i przede wszystkim bezpieczniej.

- Przebudowa obejmie 9 kilometrów drogi wojewódzkiej, która zostanie odpowiednio poszerzona, a jej nawierzchnia znacznie wzmocniona. Prace modernizacyjne wymuszą też przebudowę wszystkich skrzyżowań na tym odcinku – tłumaczy wicemarszałek Stanisław Sorys.

Będzie to droga odpowiadająca wysokim standardom, powstanie nowa wzmocniona i poszerzona nawierzchnia, zostaną wybudowane nowe oraz wyremontowane już istniejące chodniki, zatoki autobusowe i wiaty przystankowe. Na całej długości modernizowanego odcinka powstaną tez bezpieczne pobocza, zostaną poprawione przepusty i cały system odwodnienia drogi. Budowlańcy nie zapomną też o odpowiednim oświetleniu ulicznym – tam, gdzie będzie taka potrzeba, staną nowe lampy.

Realizacja inwestycji jest konieczna ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy. Droga wojewódzka nr 984 na trasie Lisia Góra – Nowa Jastrząbka od lat wymagała pełnej modernizacji. Tym bardziej cieszy mnie fakt, iż jeszcze w tym roku rozpoczną się prace projektowe, a w dalszej kolejności realizacja inwestycji- mówi Wójt Gminy Lisia Góra Arkadiusz Mikuła.

Komentarze...