Wakacyjny weekend w mieście
access_time 2016-08-19 11:06:00
Będzie piknikowo, rodzinnie, filmowo i muzycznie. Tak zapowiada się przedostatni weekend wakacji w Tarnowie.

Piątek

Międzynarodowy Dzień Fotografii w ART Squacie to propozycja dla wszystkich miłośników fotografii zarówno tej tradycyjnej, jak również cyfrowej. Podczas wydarzenia z wybranych przez organizatora fotografii  powstała zbiorowa wystawa prezentująca różne odcienie sztuki fotografii. Wernisaż rozpocznie się o godz. 19.00.

Jedenasta edycja letnich spotkań z bluesem wkracza w decydującą fazę. Do zakończenia tegorocznej odsłony festiwalu zostały trzy koncerty. Pierwszy z nich w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury zagra Bartek Grzanek. Początek o godz. 20.00.  

Sobota

Smaczne konkursy, warsztaty koralobrania i nauka zumby – tak będzie wyglądać trzecia edycja akcji Tarninowe Koralobranie, która odbędzie się w sobotę  w Parku Strzeleckim. Impreza towarzyszyć będzie piknikowi ekologicznemu Pogromcy SMOgA. Początek o godz. 10. Osoby, które tego dnia pojawią się w Ogrodzie Jordanowskim, będą miały okazję m.in. wykonać samodzielnie tarninowe korale. Bezpłatne warsztaty zaplanowano o godz: 10:30, 13:30, 14:30, 15:30 i 16:30. Więcej TUTAJ.

Z kolei o godz. 16.00 w Parku Sanguszków rozpocznie się piknik rodzinny GraPark. Na najmłodszych uczestników czekać będą liczne atrakcje, m.in.: dmuchańce, wspólne gry i zabawy. W parku nie zabraknie także strefy gastronomicznej. O 20.30 w ramach wakacyjnego kina letniego zaplanowano projekcję dwóch bajek: „Pocahontas” i „Jak wytresować smoka”.

W klimat muzyki bluesowej wszystkich przybyłych na rynek ponownie wprowadzi Bartek Grzanek, który tym razem wystąpi ze swoim trio. W finale na tarnowskiej scenie pojawi się legenda polskiego bluesa -  Sagittarius. Pierwsze nuty zabrzmią o 19.00.

Niedziela

Już po raz drugi amatorzy sportów biegowych i rowerowych staną na starcie Diecezjalnego Biegu Trzeźwości. Impreza rozpocznie się o godz. 9.00 w parku biegowym „Marcinka”. Szczegóły TUTAJ.

O godz. 10.00 zaplanowano kolejne zajęcia jogi w Parku Strzeleckim. Ćwiczenia potrwają 90 minut i poprowadzi je doświadczony instruktor. Nie wymagane są wcześniejsze zapisy ani specjalistyczny sprzęt.

Przed nami kolejny koncert muzyki kameralnej przed budynkiem Biura Wystaw Artystycznych. Tym razem niedzielne popołudnie w Parku Strzeleckim umili duet gitarowy: Alicja Kawa i Wojciech Gurgul. Początek wydarzenia o godz. 17.00.

Weekend zakończą tradycyjne już letnie potańcówki. Na przybyłych do amfiteatru uczestników czekać będą ponadczasowe hity oraz wodzirej, który poprowadzi imprezę. Start o 19.00.

Komentarze...