II Diecezjalny Bieg Trzeźwości już za nami [ZDJĘCIA]
access_time 2016-08-21 19:05:00
Bieg górski, marsz nordic walking oraz rajd rowerowy to trzy dyscypliny, w których zmagali się uczestnicy Diecezjalnego Biegu Trzeźwości na trasie z Tarnowa do Tuchowa.

Poza rywalizacją sportową ważna była idea, jaka przyświecała zawodnikom. Celem wydarzenia było propagowanie zdrowego stylu życia i pokazanie, że można miło spędzać czas bez używek.

W imprezie wzięło udział ponad 200 osób. Pierwsi na starcie pojawili się uczestnicy marszu nordic walking, którzy pokonali 15 km malowniczej trasy. Godzinę później wyruszył rajd rowerowy, a tuż za nim wybiegła około stuosobowa grupa, która zmagała się z siedemnastokilometrową trasą biegu górskiego.

Opiekę medyczną w trakcie zawodów zapewnił Centermed, natomiast na trasie można było liczyć na pomoc lekarzy ortopedów - uczestników biegu górskiego. Szczęśliwie interwencje medyczne nie były konieczne.

Z uwagi na towarzyski charakter imprezy klasyfikacja dla rajdu rowerowego nie była prowadzona. Wyniki biegu oraz marszu będą dostępne na stronie www.pomiar-czasu.pl, jednak jak podkreślają organizatorzy, każdy, kto pojawił się na mecie jest zwycięzcą. Szczególne gratulacje należą się panu Stanisławowi (77 l.), najstarszemu uczestnikowi biegu. Na mecie wszyscy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami i zaproszeni na posiłek.

Po zmaganiach sportowych, w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, ks. Zbigniew Guzy, który przebył trasę nordic walking, odprawił mszę św. w intencji trzeźwości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

Informacje na temat zbliżających się imprez biegowych można śledzić w KALENDARZU SPORTOWYM tarnow.net.pl

Komentarze...