Powstanie mogiła dla dzieci utraconych
access_time 2016-08-24 08:00:00
Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela wydał zgodę na przekazanie Komitetowi Budowy Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych SPES terenu na cmentarzu komunalnym w Tarnowie – Mościcach - informuje tarnowski magistrat. Wspólna mogiła dzieci, które zmarły w łonie matki, powstanie w kwaterze dziecięcej. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w tej sprawie.

Na wydzielonym terenie mościckiego cmentarza stanie grobowiec, przeznaczony do składania urn z prochami dzieci utraconych. Prace budowlane rozpoczną się niezwłocznie, tak aby dnia 15 października, w Dzień Dziecka Utraconego, mógł odbyć się pierwszy pogrzeb – zapowiada prezydent Tarnowa.

Organizatorem i koordynatorem pochówków dzieci martwo urodzonych jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, tak jak w przypadku innych pogrzebów, dokonywanych na koszt miasta. Pogrzeby dzieci utraconych będą odbywać się co najmniej raz w roku, w terminie bliskim 15 października, czyli dorocznego Dnia Dzieci Utraconych. Pogrzeby będą organizowane we współpracy z tarnowskimi szpitalami -  św. Łukasza i E.Szczeklika, Miejskim Zarządem Cmentarzy w Tarnowie i Wydziałem Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa oraz Komitetem Budowy Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych SPES.

Tarnowski Komitet Budowy Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych SPES powstał w maju 2016 roku. Zrzesza rodziców, z których wielu doświadczyło straty nienarodzonego dziecka.

Komentarze...