Konkurs "Rower pomaga" – promujemy leśne ścieżki rowerowe
access_time 2016-08-26 08:00:00
Fundacja Ekologiczna ARKA rozpoczyna kolejną odsłonę akcji Rower Pomaga: tym razem leśno-konkursową. Wspólnie z Lasami Państwowymi nie tylko zachęca do jazdy na dwóch kółkach, dzięki której kolejne rowery mogą trafić do dzieci z domów dziecka, ale też promuje wypoczynek na łonie natury. Warto dołączyć, bo dla uczestników przygotowano specjalne nagrody.

- Wakacyjną odsłonę akcji Rower Pomaga chcemy zakończyć specjalnym konkursem. O co w nim chodzi? Trzeba wysłać nam zdjęcie i opis z rowerowej wyprawy po leśnych ścieżkach. Dla autorów 10 najlepszych foto-relacji przygotowaliśmy specjalne nagrody: koszulki i gadżety Rower Pomaga, książki i akcesoria rowerowe - mówią organizatorzy.

Zdjęcia wraz z relacjami należy wysyłać na maila: w.owczarz@fundacjaarka.pl.

Akcja Rower Pomaga to jednak nie tylko promowanie aktywnego, zdrowego trybu życia, ale też pomaganie. - Za każde 20 000 przejechanych na rowerach kilometrów dzięki sponsorom przekazujemy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzony rower - dodają organizatorzy.

By dołożyć swoje kilometry, wystarczy wybrać się na wycieczkę, a trasę wpisać na stronie www.rowerpomaga.pl.

W tym roku w planach jest rozdanie 50 rowerów dzieciom.

Trzy dwukołowce ufundowali również leśnicy. Aby trafiły one do dzieci, na stronie www.rowerpomaga.pl w celu szczegółowym należy wpisać „Jeździmy z Lasami Państwowymi”. W sumie na te trzy rowery trzeba uzbierać 60 000 km.

Komentarze...