Muzyczny weekend w Parku Strzeleckim
access_time 2016-08-26 08:00:00
Jeden z ostatnich tak upalnych weekendów tego lata warto spędzić w Parku Strzeleckim. Obok siedziby BWA w sobotę zagrają tarnowscy didżeje, a w niedzielę zabrzmi muzyka klasyczna.

SOBOTA - SYNERGIA

Sobota 27.08.2016, g. 16:00-22:00

Wystąpią:

ArtJack - duet stanowią dwaj bracia Artur i Jacek. Wspólną przygodę z muzyką elektroniczną zaczęli kilka lat temu, czas ten był dla nich bardzo intensywny pod względem nauki, nabierania doświadczenia oraz nawiązywania kontaktów. Ich dewiza na prawdziwą pasję – „jeśli coś robisz, podchodź do tego profesjonalnie”. Taka konsekwencja i podejście do muzyki elektronicznej zaowocowało umiejętnościami, które coraz bardziej i szerzej zostają doceniane na scenie elektronicznej. Ich miks został zauważony oraz wyróżniony między innymi przez jury konkursu „Zagraj na Wooded Festival”, w skład jury wchodziły takie osobistości jak duet Catz'n Dogz, Marysia Shepheard (Agencja Feast Artist), Agencja C&C Booking, Redakcja Muno.pl, gdzie wraz z wyróżnieniem znaleźli się w ścisłej finałowej dziesiątce, jako laureaci.

Oprócz sporej ilości występów klubowych, na koncie mają również występ radiowy z okazji dziesięciolecia istnienia houseradio, gdzie na zaproszenie znaleźli się w gronie DJ-ów od lat tworzących markę houseradio. Gromadzenie ton sprzętu, zarwane noce na szlifowaniu umiejętności oraz konsekwencja tego, co robią niewątpliwie pozwala im patrzeć optymistycznie na przyszłość w kontekście rozwoju swojej pasji. Kolejny etap muzycznej przygody to będą zapewne autorskie produkcje, gdzie najlepiej można się wyrazić jako artysta.

WAŁA – aktywny dj na tarnowskiej scenie klubowej. Świetnie odnajduje się w takich gatunkach jak dnb, techno, tech-house. Jego mocną stroną jest selekcja muzyczna. Umiejętnie lawiruje między labelami, prezentując zarówno stare, jak i nowe brzmienie muzyki elektronicznej. Na SYNERGIĘ przygotuje selekcje z gatunku house i swojej mocnej strony czyli, tech-house.

MORTEN NOIR – Nie wiesz, nie wiesz, nie rozumiesz nic – zawsze świeży, zawsze nieodgadniony, zaskakująco frapujący. Natchniony duchem muzyki elektronicznej. Nieprawdopodobne doświadczenie, wiedza i świadomość muzyczna. To wszystko prezentuje w każdym swoim występie.

ZOLTY – Fascynacje przekuwa na prezentacje zawsze soczystej selekcji z gatunku house, b&j-house, tech-house, nie ukrywajmy, będzie skocznie. To, w czym czuje się świetnie to interakcja z publicznością. Prawdziwy pasjonat, traktujący swoje zajęcie poważnie, aczkolwiek nie za poważnie.

NIEDZIELA - Koncerty muzyki kameralnej - g.17 - Corda Quartet

Przed koncertem o g. 15:00 w BWA finisaż wystawy „Wykrój. Miasto. Tarnów” – ostatnie kuratorskie oprowadzanie Marcina Różyca z udziałem twórców wystawy (wstęp w cenie biletu 1 zł)

Corda Quartet to żeński zespół instrumentalny, w skład którego wchodzi: dwoje skrzypiec, altówka i wiolonczela, powstał w 2010 roku. Tworzą go Zuzanna Ogorzelec, Patrycja Sobczyk, Ew Więcek. Karolina Wrona. Corda Quartet ma duże doświadczenie estradowe, które zawdzięcza licznym koncertom w różnych zakątkach Polski, a także występom na konkursach w kraju i za granicą.

Zespół nieustannie się rozwija na najlepszych uczelniach w kraju: Akademii Muzycznej w Poznaniu, Katowicach oraz Krakowie, co skutkuje wieloma nagrodami (m.in. I miejsce na międzynarodowym konkursie „Pod szczęśliwą gwiazdą”, wyróżnienie na ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych). Corda Quartet wykonuje muzykę o szerokim przekroju stylistycznym - od muzyki klasycznej, poprzez współczesną, aż do muzyki rozrywkowej. Jak mówią członkinie zespołu: „Muzyka jest naszą pasją i zawsze staramy się, aby nasi słuchacze mogli w pełni razem z nami przeżywać muzykę, którą wykonujemy”.

Komentarze...