Śledztwo w sprawie klastera umorzone
access_time 2016-08-25 14:13:00
Tarnowska Prokuratura Okręgowa stwierdziła, że Tarnowski Klaster Przemysłowy nie został narażony na szkody a pracownicy Gminy Miasta Tarnowa, która nadzoruje klaster, dopełnili swoich obowiązków.

O podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę majątku spółki prokuraturę zawiadomiła prezes Klastera, Magdalena Gadecka – Bukało. Zawiadomienie dotyczyło adaptacji budynku przy ulicy Jana Kochanowskiego w Tarnowie, przeznaczonego dla inwestora z branży call center. Adaptacja kosztowała klaster ponad 2 miliony złotych, ale inwestor niespodziewanie wycofał się z umowy. Prokuratura stwierdziła, że poprzedni prezes klastera, który ją podpisywał i zdecydował o modernizacji budynku, nie dopuścił się czynu zabronionego i nie działał na szkodę majątku spółki.

Prokuratura ustaliła również, że funkcjonariusze publiczni w osobach pracowników urzędu miejskiego, odpowiedzialni za gospodarowanie publicznymi pieniędzmi w zakresie działalności Tarnowskiego Klastera Przemysłowego, dopełnili swoich obowiązków i nie działali na szkodę interesu publicznego.

Komentarze...