Kulturalny weekend w mieście
access_time 2016-09-09 14:57:00
Zapowiada się prawdziwie kulturalny weekend. Będzie koncertowo, sportowo, ale przede wszystkim teatralnie. Tarnów już po raz dwudziesty za sprawą festiwalu Talia zostanie stolicą polskiej komedii.

Piątek

Dwudziesty Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2016 otworzy komedia kryminalna „Havel-Man” w wykonaniu aktorów tarnowskiego teatru. Będzie to przedpremierowy pokaz spektaklu w reżyserii Evy Rysovej na podstawie tekstu Mateusza Pakuły. Przedstawienie będzie grane o godz. 17.00 i o godz. 20.00.

Sobota

W ramach Talii w tarnowskim teatrze będzie można obejrzeć spektakl „Ożenek” w wykonaniu Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Sztuka pokazana zostanie o godz. 16.00 i 20.30.

SPR PWSZ Tarnów meczem przed własną publicznością zainauguruje nowy sezon rozgrywek pierwszej ligi. Rywalem tarnowskich szczypiornistów będzie drużyna rezerw klubowego mistrza Polski i Europy - VIVE Tauron Kielce. Mecz w hali PWSZ rozpocznie się o godz. 18.00.

O godz. 19.30 na Placu Katedralnym zaplanowano koncert uwielbienia „Jezus w Centrum”. Wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Maryjnego.  Na scenie zaprezentuje się kilkudziesięcioosobowy zespól muzyków związanych z Diecezjalnymi Warsztatami Muzycznymi, na który złożą się instrumentaliści, soliści oraz członkowie chóru DWM w towarzystwie kwartetu smyczkowego. W programie znajdą się bogato zaaranżowane wersje popularnych pieśni religijnych i oazowych.

Niedziela

Mielenie zboża w żarnach, młócenie cepami czy wypiek podpłomyków to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy wydarzenia z okazji zakończenia żniw. Do wspólnego świętowania dożynek w iście staropolskim stylu zapraszają pracownicy Muzeum Etnograficznego w Tarnowie. Impreza „Chleb Ziemi Tarnowskiej” rozpocznie się o 13.00.

Kolejne spotkanie na Stadionie Miejskim piłkarze Unii Tarnów rozegrają już w najbliższą niedzielę. Podopieczni Daniela Bartkowskiego zmierzą się z drużyną Karpat Krosno. Mecz rozpocznie się o godz. 16.30. Niedzielne spotkanie zostanie rozegrane jako impreza masowa. Obowiązuje system elektronicznej identyfikacji kibiców. Przedsprzedaż biletów będzie prowadzona w sobotę, 10 września, w godzinach 10 - 18 w kasach Stadionu Miejskiego od strony dworca PKP. Wejście na stadion w dniu meczu tylko za okazaniem dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość i zawierającego nr PESEL. W dniu meczu kasy będą czynne od godziny 14:30.

O 17.30 odbędzie się kolejny koncert z cyklu „W blasku katedry”. W tarnowskiej katedrze zaprezentuje się jeden z najbardziej utytułowanych europejskich organistów młodego pokolenia – Krzysztof Urbaniak.

O 20.30 na tarnowskim Rynku będzie można zobaczyć wirtualną animację na żywo - „Wanted” w wykonaniu grupy artystycznej z Włoch eVenti Verticali. Kreskówka 2D z bohaterami 3D, wideografia, zainspirowana komiksami i grami z lat 80-tych, przedstawia różne krajobrazy i scenerię, z którymi postacie współgrają. W ciągłym szeregu nonsensu i ekscytujących zwrotów akcji, dwóch bohaterów zostaje wmieszanych pomiędzy sceny ze szpiegowskiej powieści a akrobatyczne walki. Od labiryntów z PacMana i scenerii z Super Mario do ryzykownej „Mission Impossible” – widowisko ogląda się z zapartym tchem.

Ponadto w sobotę i w niedzielę w Klikowej odbędzie się Klikowska Parada Konna. W programie m.in. przejażdżki konne, wybór czempionów i wiceczempionów, manewry kawaleryjskie, koncert Orkiestry Huty Szkła Tadeusza Wrześniaka, pokaz kaskaderski oraz pokaz szkolenia psów. W sobotę impreza plenerowa startuje o godz. 10.00. W niedzielę z kolei o 13.30. 

Komentarze...