Podsumowanie działań „Bezpieczne wakacje 2016”
access_time 2016-09-14 10:43:00
Wakacje już za nami. Tarnowscy policjanci podsumowują działania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz działań prewencyjnych.

Tarnowscy policjanci zakończyli działania „Bezpieczne Wakacje 2016” na terenie powiatu tarnowskiego. W okresie od 26 czerwca do 31 sierpnia 2016 roku policjanci przeprowadzili w sumie 10346 kontroli pojazdów oraz 91 autobusów komunikacji krajowej i 1 komunikacji międzynarodowej. Pięćdziesiąt kontroli autokarów miało miejsce przed wyjazdem na wakacyjny wypoczynek. Sprawdzenia te skutkowały nałożeniem 3939 mandatów karnych z czego aż 29 na kierowców autobusów. Zatrzymano 133 blankiety praw jazdy oraz 420 dowodów rejestracyjnych. Zatrzymano ponadto 281 nietrzeźwych kierujących. W dalszym ciągu kierujący nie stosują się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Tak było w 656 przypadkach, a w 5 nieprawidłowo przewożone były dzieci.

W związku z wakacjami policjanci również przeprowadzali pogadanki, spotkania profilaktyczne między innymi „Bawmy się bezpiecznie”, „Bezpieczny wypoczynek-bezpieczeństwo nad wodą”. Policjanci Wydziału Prewencji KMP w Tarnowie przeprowadzali sprawdzenia miejsca wypoczynku Tarnowian. Najwięcej bo, aż 439 kontroli odbyło się w rejonie kąpielisk i akwenów wodnych strzeżonych oraz niestrzeżonych. Tego roku nie odnotowano żadnego przypadku utonięcia.

Niestety w okresie wakacji tarnowscy policjanci zmuszeni byli interweniować między innymi w sytuacji braku opieki dorosłych nad nieletnimi. W jednym przypadku nietrzeźwa babcia pozostawia trzy- i czteroletnie dzieci bez opieki, które bawią się na parapecie zewnętrznym trzeciego piętra bloku. 

Kolejny przypadek to pozostawienie bez opieki rocznego dziecka w wózku na środku ulicy. Nieodpowiedzialna, nietrzeźwa matka została zatrzymana. W obu przypadkach sprawą dzieci musiał zająć się Sąd Rodzinny i Nieletnich w Tarnowie.

Komentarze...