Ulica Krakowska - II etap remontu nawierzchni
access_time 2016-09-15 11:20:00
ZDiK w Tarnowie informuje, że w najbliższy weekend - z soboty na niedzielę (z 17 na 18 września br.) nastąpią zmiany w organizacji ruchu na przebudowywanym odcinku ulicy Krakowskiej, od skrzyżowania z ulicą Kochanowskiego do skrzyżowania z ul. Sikorskiego i Narutowicza.

Rozpocznie się II etap prac, który pierwotnie był planowany na początek października br. i zmieni się tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięte zostaną obydwa pasy na jezdni w kierunku Krakowa, czyli ruch pojazdów z nitki lewej zostanie przeniesiony na nitkę prawą, w kierunku centrum miasta.

Zamknięcie jezdni, po której ruch odbywa się obecnie spowoduje brak dojazdu z ulicy Krakowskiej do ulic Pułaskiego (w tym do odcinka przy stacji paliw) i ul. Ujejskiego. Objazd do tych ulic wskazany zostanie przez ulicę Mościckiego.

Przystanek autobusowy zlokalizowany w wydzielonej zatoce przy Placu ks. J. Popiełuszki zostanie przeniesiony na pas dzielący jezdnie ul. Krakowskiej, od strony tymczasowego ronda.

Ze względów technologicznych na okres ok. tygodnia przystanek autobusowy w kierunku centrum zlokalizowany przy plantach za skrzyżowaniem ulic Dworcowej i Pułaskiego zostanie przeniesiony przed to skrzyżowanie (naprzeciw dworca autobusowego).

Zadanie o wartości blisko 3 mln zł brutto realizuje Skanska na zlecenie Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Prace planowo zakończą się 15 listopada 2016 roku.

Komentarze...