Kacper Szczurek bardzo wysoko w Finale Rok Cup Italia
access_time 2016-09-19 08:00:00
Rewelacyjnie zaprezentował się w ostatniej finałowej serii zawodów we Włoszech tarnowianin Kacper Szczurek. Tym razem młody zawodnik kartingowy klubu TTSK K-TEAM Tarnów uczestniczył w Finale Rok Cup Italia na włoskim torze Adria International Raceway.

Ponownie łatwo nie było, stawka zawodników bardzo wyrównana, co pokazuje przebieg całej dwudniowej rywalizacji. Kacper ostro walczył o swoje pozycje i znowu pokazał, że w zawodach zalicza się do ścisłej czołówki kategorii juniorskiej na świecie.

W kwalifikacjach swojej grupy zajął bardzo dobre 3 miejsce, co pozwoliło na koniec uzyskać 6 pozycję. Z bardzo dobrej strony pokazał się w wyścigach eliminacyjnych tzw. Heatach w których jeden wygrał, a w drugim zajął ósme miejsce, co ostatecznie pozwoliło mu zająć trzecie miejsce.

Z kolei w prefinale przyjechał po bardzo zaciętej walce na torze na 4 pozycji. W wyścigu finałowym Kacper zaprezentował się ponownie z dobrej strony, kierowca tasuje się z rywalami, lecz ostatecznie notuje spadek i linię mety mija zajmując 6 miejsce.

Kibicujemy naszemu reprezentantowi oraz trzymamy mocno kciuki za sukcesy i udane występy!

Komentarze...