AnVision zagra w Piwnicy TCK
access_time 2016-09-21 08:00:00
To prawdziwa gratka dla miłośników progresywnej odmiany metalu. Znany nie tylko w Polsce tarnowski zespół AnVision zagra koncert w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury. Gościem specjalnym wydarzenia będzie zespół Animations.

1 października 2016 r. o 19:00 zapraszamy do Piwnic TCK na koncert promocyjny tarnowskiej formacji AnVision. Gościem specjalnym będzie śląski zespół Animations. Bilety (25 zł) do nabycia już w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5.

AnVision to obecnie jeden z czołowych polskich zespołów gatunku Melodyjny Prog Metal. W zgodnej opini krytyków, dziennikarzy muzycznych jak i fanów, AnVision to zespół, który jest jednym z głównych ambasadorów polskiego rocka progresywnego na świecie. Muzyka AnVision grana jest przez światowe stacje radiowe. Recenzje wydawnictw zespołu zamieszczane są sukcesywnie na wielojęzycznych portalach internetowych oraz w prasie muzycznej.

Zespół został założony w 2007 roku przez gitarzystę Grzegorza „Grega” Ziółka, perkusistę Marcina „Larz’a” Duchnika i wokalistę Marcina Gądka. Dołączyli do nich, klawiszowiec Andrzej Niewiadomski i Basista Artur Serwin.

W tym składzie, pod koniec 2009 roku AnVision zarejestrował pierwsze studyjne nagrania, które w 2010 r wydane zostały na EP zatytułowanej „Eyes Wide Shut”. Jeden z utworów z płyty zatytułowany „Why Shouldn’t I Get To Heaven?” trafił również na składankę „Downtown Metal Int. Vol 8” wydaną przez amerykańską wytwórnię płytową - Quickstar Productions Inc. w USA, Kanadzie i Meksyku.

W 2009 i 2010 roku AnVision zagrał również swoje pierwsze koncerty. Między innymi na stadionie w ramach rzeszowskich Juwenaliów, w tarnowskiej hali sportowej oraz na tarnowskim rynku.

Jesienią 2010 roku dochodzi w AnVision do zmian personalnych. Nowym wokalistą zostaje Marek „MarQus” Ostrowski, a klawiszowcem Łukasz Piwowoński.

Końcem 2011 roku AnVision w nowym składzie rozpoczyna nagrania nowego albumy zatytułowanego „AstralPhase”. Płyta na której znalazło się siedem kompozycji zostaje wydana 31 sierpnia 2012 roku.

Z początkiem 2012 roku zespół rusza również w pierwszą trasę koncertową „ProgVision 2012”, w czasie której grupa wystąpiła w takich miastach jak Rzeszów, Nowy Sącz, Sandomierz, Tarnów, Kraków, Bytom, Bielsko Biała, Jaworzno, Chorzów i Opole m. in. z zespołami Eternity Stream i Animations.

Z początkiem 2013 roku Anvision rozpoczyna trasę koncertową „AstralPhase Live Tour” promującą nowe wydawnictwo. Zespół pojawia się m.in. w takich miastach jak Tomaszów Lubelski, Przemyś, Kraków (Headliner 9 edycji festiwalu Proggnozy). Wiosną 2013 z zespołu odchodzi Łukasz Piwowoński i Artur Serwin, a na ich miejsce zajmują Waldemar „Valdi” Różański (klawisze) i Karol „Karaluz” Wadowski (bas).

Z nowymi muzykami AnVision kontynuje trasę koncertową odwiedzając takie miasta jak: Chorzów, Zgierz, Kielce, Leszno, Poznań, Warszawa, Gniewkowo (w ramach Progressive Rock Festival Gniewkowo 2013), Zamość i Sanok (jako gość specjalny koncertów grupy Arlon). Na zakończenie trasy grupa koncertuje w Koninie i Łodzi.

W międzyczasie AnVision pracuje nad materiałem na nowy album. W listopadzie 2013 rozpoczyna nagrania pierwszych utworów. Dwa z nich „ Season Of The Witches” i „I’m Gone Away” znajdują się na singlu zapowiadającym nowe wydawnictwo.

Rok 2014 i 2015, to czas kiedy zespół nagrywa kolejną płytę i koncertuje w Polsce i zagranicą, m. in. Występuje jako headliner na prestiżowym Prog The Castle Festival w niemieckim Heidelbergu wraz z zespołami: Traumhaus, RPWL, Anubis, Crystal Palace i innymi.

Początkiem 2013 roku AnVision wznawia na CD płytę „AstalPhase” oraz dodatkowo wydaje ją w formacie płyty winylowej.

13 maja 2016 roku AnVision wydaje nowy album zatytułowany: „New World”, który, podobnie jak poprzednie wydawnictwo zespołu zostaje ozdobione grafikami Piotra „Szafarza” Szafrańca. Płyta jak wszystkie poprzednie wydawnictwa Zespołu zostaje wydana przez wytwórnie Empire 18 w formacie CD i LP.

1 lipca 2016 roku AnVision wraz z gośćmi – pierwszym wokalistą i basistą zespołu oraz zespołami Animations i Arlon gra specjalny koncert w ruinach zamku krzyżackiego podczas pierwszego dnia X edycji Festiwalu Muzyki Progresywnej im. Tomasza Beksińskiego w Toruniu - pieczętując tym samym X-lecie zespołu.

Jesienią 2016 roku, AnVision rozpoczyna trasę promującą nowe wydawnictwo zespołu koncertując m.in. w Tarnowie, Sandomierzu i Łodzi.

Obecny skład AnVision:
Marek „MarQus” Ostrowski – Vocal
Grzegorz „Greg” Ziółek – Gitara
Marcin „Larz” Duchnik – perkusja
Waldemar „Valdi” Różański – instrumenty klawiszowe
Karol „Karaluz” Wadowski – bas

 

Animations – kwintet z Jaworzna. Debiutancki album zespołu (zatytułowany po prostu Animations) został wydany w 2007 roku i do dziś jest jedynym tego typu wydawnictwem na polskim rynku. W całości instrumentalny, bez wsparcia wytwórni płytowej, sprzedał się w ilości około 2,000 egzemplarzy na całym świecie. Sama muzyka spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem, zarówno ze strony krytyków jak i słuchaczy. W 2009 roku skład zespołu został uzupełniony o wokalistę, którym został Darek Bartosiewicz.

Zespół już jako kwintet wydał w grudniu 2009 roku drugą płytę zatytułowaną Reset Your Soul. Na płycie znalazło się osiem absolutnie bezkompromisowych kompozycji utrzymanych w niespotykanej dotąd na polskim rynku muzycznym stylistyce. Post-produkcję płyty zespół zdecydował się powierzyć jednemu z najbardziej utytułowanych duńskich producentów - Tommy’emu Hansenowi z Jailhouse Studios - człowiekowi odpowiedzialnemu za brzmienia płyt wykonawców takich jak Helloween, TNT, Jørn Lande czy Circus Maximus.

W 2010 roku zespół został zakwalifikowany do półfinałów eliminacji Przystanku Woodstock. Jury wybrało 28 zespołów z ponad 700 zgłoszeń i w tym gronie znalazło się Animations. W 2011 roku zespół pracował nad materiałem na trzeci długogrający krążek, którego ukazanie się planowane jest początkiem lata. 14 lutego 2011 roku ukazał się nowy singiel zespołu - Slowly Die Inside. Do dzisiaj klip został obejrzany ponad 26 tysięcy razy w serwisie YouTube.

Późną wiosną 2011 roku zespół rozstał się z dotychczasowym wokalistą Darkiem Bartosiewiczem, a do składu dołączył Frantz Wołoch. Zmiana na stanowisku wokalisty zaowocowała znaczącą zmianą stylistyczną wykonywanej i tworzonej przez zespół muzyki. Ciężkie, deathmetalowe wokale, zostały połączone z niesamowicie chwytliwymi melodiami. 10 sierpnia 2011 Animations zagrał na jednym z najważniejszych metalowych festiwali w Polsce – Metal Hammer Festival 2011.

Animations dostąpił zaszczytu dzielenia sceny z takimi formacjami jak Judas Priest, Exodus, Morbid Angel, Vader, Tank, Mech i Soulburners. Występ zespołu został bardzo ciepło przyjęty przez wypełnioną halę katowickiego Spodka. 2012 rok to przede wszystkim rejestracja trzeciej płyty zespołu. Ponadto zespół intensywnie koncertował grając kilkanaście koncertów w Polsce, jeden na Węgrzech. 3 czerwca 2012 roku Animations zagrało na pierwszej polskiej edycji festiwalu Metalfest, który odbył się w Jaworznie. Tym razem zespół wystąpił z zespołami takimi jak Megadeth, Fear Factory, Kreator, czy W.A.S.P.

13 czerwca 2012 Animations supportowało jeden z najważniejszych zespołów nowoczesnej metalowej sceny światowej – amerykański Trivium. Rok 2013 to przygotowania do wydania trzeciej płyty zatytułowanej Private Ghetto oraz trasy koncertowej promującej to wydawnictwo. Płyta ukazała się 15 lipca 2013 roku. Do dnia dzisiejszego zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów promujących to wydawnictwo m.in. na prestiżowym festiwalu ProgPower Europe w holenderskim Baarlo. W chwili obecnej trwają ostatnie prace nad, niezatytułowanym jeszcze, następcą Private Ghetto.

Komentarze...