Spotkanie z Filipem Springerem
access_time 2016-09-22 08:00:00
BWA w Tarnowie zaprasza w środę, 28 września (g. 18) na spotkanie z Filipem Springerem, autorem książki "Miasto Archipelag". Wstęp jest wolny.

Filip Springer „Miasto Archipelag” – promocja książki z Tarnowem na okładce (i w treści) oraz spotkanie z autorem / prowadzenie Barbara Bułdys (Muzeum Okręgowe w Tarnowie). Na spotkaniu będzie można zakupić książkę i zdobyć autograf autora.

Wszystkim zainteresowanym tematyka miasta polecamy nieKonferencję „Miasto kreatywne/Tarnów”, która odbędzie się przed spotkaniem z Filipem Springerem 27-28.09.

O książce:

Trzydzieści jeden miast, kilkadziesiąt zajmujących opowieści. Filip Springer przejechał cały kraj od Słupska po Krosno i od Suwałk po Wałbrzych, żeby zobaczyć, jak żyje się dziś w miastach, które w 1999 roku utraciły status stolicy województwa. Był też w Tarnowie. Poznał ich historię, rozmawiał z mieszkańcami. Spotykał przedsiębiorców, artystów, aktywistów i nauczycieli. Zaglądał do lokalnych warsztatów i kafejek, odwiedzał upadłe fabryki i prężnie rozwijające się firmy, dworce i McDonald'sy.

Pytał ludzi o to, z czego są w swoim mieście dumni, co ich cieszy, a co chcieliby zmienić. Z książki wyłania się niejednoznaczny, migotliwy obraz Polski – gdzie wszystko może się zdarzyć i nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Wśród bolączek, trosk i nadziei bohaterów reportażu można odnaleźć także te, które są udziałem mieszkańców całej Polski – i tej małomiasteczkowej, i wielkomiejskiej.

Wydawnictwo: Karakter

Komentarze...