Zatrzymany złodziej akumulatorów
access_time 2016-09-20 10:18:00
Mieszkaniec Powiśla Dąbrowskiego kradł akumulatory z ciągników siodłowych, które następnie sprzedawał w punktach skupu złomu. W ten sposób ukradł co najmniej 12 akumulatorów z rejonu tarnowskiego powodując straty w wysokości ponad 7 tys. złotych. Tarnowski Sąd wymierzy mu karę za kradzież i kradzież z włamaniem.

Na początku sierpnia na terenie Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego zarejestrowano szereg kradzieży akumulatorów z samochodów ciężarowych. Do komisariatu Policji zgłaszali się pokrzywdzeni, którym ukradziono akumulatory z ciągników siodłowych. Sprawą zainteresowali się policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Skrupulatnie zbierali materiał dowodowy oraz analizowali pozostawione na miejscu przez sprawcę przestępstwa ślady.

W ten sposób wytypowali 27-letniego mężczyznę - mieszkańca Powiśla Dąbrowskiego, który ich zdaniem, dokonywał tych kradzieży. Przeprowadzone w miejscu jego zamieszkania przeszukanie pozwoliło na odzyskanie trzech akumulatorów, które zostały skradzione na terenie Tarnowa. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się również do kradzieży akumulatorów z terenu Żabna, Odporyszowa, Śmigna i Lisiej Góry. Sprzedawał je następnie w punktach skupu złomu. Straty jakie powstały w wyniku tych przestępstw sięgają kwoty ponad 7 tys. złotych.

Dwudziestosiedmiolatkowi przedstawiono 5 zarzutów przestępstwa, z czego 2 kradzieży z włamaniem. Zabezpieczono u niego mienie wartości 4000 złotych. Po przesłuchaniu sprawcę zwolniono. Teraz przed policjantami zadanie odnalezienia pozostałych akumulatorów oraz analiza zdarzeń podobnych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum.

Komentarze...