Alkomaty i narkotesty dla tarnowskiej policji
access_time 2016-09-21 09:22:00
Ponad sto testów do wstępnej identyfikacji narkotyków oraz cztery nowoczesne alkomaty trafiły do tarnowskiej policji. Miasto na ten cel przeznaczyło 10 tys. złotych.

Sprzęt został przekazany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Tarnowa na 2016 rok.

Zakupiony AlcoQuant 6020 Plus jest profesjonalnym policyjnym alkomatem. Wyposażony został w elektrochemiczny sensor, który pomija inne substancje znajdujące się w wydychanym powietrzu. Niewątpliwym atutem jest intuicyjna 3-przyciskowa obsługa, ergonomiczny kształt, wodoodporna konstrukcja oraz zasilanie na baterie umożliwiające szybką wymianę w przypadku rozładowania.

Z kolei testy NARK II do wstępnej identyfikacji narkotykówprzeznaczone sądo wykrywania obecności w organizmie następujących narkotyków: opium, heroina, morfina, barbiturany, LSD, marihuana, haszysz, kokaina, efedryna, valium, rophynol, ketamina, metamfetaminy/ecstasy, kodeina, methadone, oxycodone, methaqualone i pochodne tych narkotyków.

Alkomaty zakupiono po raz pierwszy. Narkotesty od miasta tarnowska policja otrzymała także w latach ubiegłych.

Komentarze...