„Jaskółka” u ministra
access_time 2016-09-23 08:00:00
Do Ministerstwa Sportu i Turystyki wpłynął wczoraj, 19 września, wniosek o dotację na przebudowę hali „Jaskółka” w Tarnowie. Sam budżet miasta takiego ciężaru nie jest w stanie samodzielnie udźwignąć. Również i unijne programy w najbliższej perspektywie finansowej nie przewidują wsparcia dla inwestycji w infrastrukturę sportową. W tej sytuacji niezbędna jest pomoc z budżetu państwa.

Wcześniej prezydent Roman Ciepiela zawrócił się do parlamentarzystów okręgu tarnowskiego z prośbą o zaangażowanie w pozyskaniu z budżetu państwa niezbędnych środków na sfinalizowanie prac, które pozwolą miastu oddać do dyspozycji mieszkańców obiekty sportowe, spełniające obowiązujące dzisiaj standardy.

Przebudowa hali wraz z jej otoczeniem ma na celu dostosowanie obiektu do obowiązujących przepisów prawa budowlanego, poszczególnych związków sportowych oraz likwidację wszelkich barier architektonicznych tak, aby zapewnić możliwość uprawiania sportu oraz udziału w wydarzeniach, w szczególności sportowych, wszystkim grupom społecznym niezależnie od poziomu sprawności czy rodzaju dysfunkcji. Rozbudowa obiektu da możliwość zorganizowania ośrodka będącego miejscem, które stworzy również warunki do kompleksowego przygotowania paraolimpijczyków.

Projekt, który jest już w posiadaniu magistratu, zakłada zwiększenie powierzchni użytkowej hali o ponad 1400 m². Budynek pomieści około pięć tysięcy kibiców i będzie zasilany panelami słonecznymi. Prawie dwukrotnie zwiększy się także wysokość obiektu z ponad 13 na blisko 25 metrów. Obiekt przystosowany zostanie do przeprowadzania gier zespołowych, m.in.: piłki ręcznej, koszykówki czy siatkówki. Pod zadaszeniem powstanie też jednotorowa bieżnia wokół budynku o długości 270 metrów oraz bieżna prosta o długości 60 metrów. Rozpoczęcie prac modernizacyjnych zaplanowano na początek przyszłego roku. 

Komentarze...