Niemoc gospodarzy w drugiej połowie spotkania
access_time 2016-09-26 07:48:00
W sobotę w hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w ramach rozgrywek o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej mężczyzn podopieczni trenera Ryszarda Skutnika, zespół SPR PWSZ Tarnów, podejmował drużynę Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Tarnowscy szczypiorniści rewelacyjnie rozpoczęli to spotkanie i w 5 minucie prowadzili już 4:0. Zawodnicy bardzo dobrze spisywali się zarówno w obronie jak i w ataku prowadząc bardzo szybką i skuteczną grę. Przeciwnicy mieli problemy z wypracowaniem sobie dogodniej pozycji rzutowej i po kilku minutach meczu na tablicy widniał wynik 6:1. Po kwadransie gry Ostrovianie odzyskali skuteczność, zaczęli odrabiać straty i przewaga gospodarzy wynosiła już tylko 1 bramkę (10:9). SPR nie pozwolił jednak doprowadzić do remisu i po kolejnych celnych rzutach tarnowscy szczypiorniści schodzili na przerwę prowadząc 17:13.  Druga odsłona meczu to okres bardzo słabej gry zawodników SPR-u. Rywale z Ostrowa bardzo szybko wykorzystali tę niemoc i najpierw doprowadzili do remisu 19:19, później wypracowali sobie kilkubramkową przewagę, której nie oddali już do końca spotkania i pewnie zwyciężyli w tym meczu 28:35.

SPR PWSZ Tarnów - Ostrovia Ostrów Wlkp. 28:35 (17:13)