Kolejna Akademia Budowy zakończona sukcesem! (artykuł sponsorowany)
access_time 2016-09-26 09:29:00
17 września 2016 roku odbyła się kolejna z cyklu konferencji Akademia Budowy. Tym razem wszyscy zainteresowani budową domu przybyli do krakowskiej Tauron Areny. Spotkanie obejmowało część wykładową, podczas której uczestnicy mogli zapoznać się z najważniejszymi aspektami dotyczącymi wyboru projektu i samej budowy, by następnie wziąć udział w indywidualnych konsultacjach ze specjalistami.

Konferencję zainaugurował wykład dyrektora firmy Tooba.pl Mikołaja Bykowskiego i architekta Przemysława Gawędy, podczas którego wyjaśnione zostały między innymi kwestie różnic między gotowymi i indywidualnymi projektami domów. Prelegenci bardzo obszernie nakreślili także temat adaptacji projektów. Uczestnicy mogli dowiedzieć się kiedy taka adaptacja jest potrzebna i co obejmuje. Co ważne, wykład obejmował również zagadnienia prawne, niezbędne już na etapie planowania budowy, z którymi każdy zainteresowany będzie musiał mieć styczność, np. proces otrzymania pozwolenia na budowę, czy odczyt Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.

W kolejnej prelekcji poruszono tematykę więźby dachowej i ociepleń dachu. Zaprezentowano między innymi różnorodne systemy docieplania oraz wskazano różnice między konstrukcją ciesielską i fabryczną dachu. Następny etap obejmował kwestie związane ze stolarką okienną. Marcin Tomczyński (Vertex) szeroko wyjaśnił wagę wyboru okien, jeszcze przed rozpoczęciem budowy, a także zaznajomił słuchaczy z technologiami montażu. O bezpiecznych, energooszczędnych bramach garażowych i drzwiach mówiła Martyna Puszer z firmy Hörmann. Uczestnicy mieli okazję poznać system inteligentnego sterowania oraz nowoczesne instalacje termoizolacyjne. Zwrócono uwagę na wybór drzwi wewnętrznych, z naciskiem na prezentację najnowszych technik wykończenia. Prelekcje obejmowały także zagadnienie systemów grzewczych.

Podczas konferencji nie zabrakło dawki praktyki. Tomasz Obrzut z firmy zajmującej się ceramiką budowlaną (Wienerberger) zaraz po wykładzie na temat dachówek ceramicznych, ścian i systemów konstrukcyjnych, zaprosił uczestników na pokaz murowania na sucho. Instruktaż spotkał się z dużym entuzjazmem.

Po cyklu wykładów odbyły się indywidualne konsultacje z ekspertami i praktykami w danej dziedzinie. Każdy mógł bezpłatnie skorzystać z porad architektów, kosztorysantów, konstruktorów i liderów rynku budowlanego. Konsultacje są bardzo ważnym elementem każdej Akademii Budowy – to dopełnienie zamysłu organizatorów o stworzeniu takiego wydarzenia, które dostarczy dużą dawkę wiedzy, ale z silnym naciskiem na praktykę.

Akademia Budowy organizowana jest przez firmę Tooba.pl oferującą szeroki wybór projektów domów. Kolejna konferencja odbędzie się w Bydgoszczy 15 października 2016 r.

Komentarze...