Zmiana rozkładów jazdy linii 12, 14 i 224
access_time 2016-09-28 09:00:00
ZDiK w Tarnowie informuje, że od dnia 1 października 2016 r. ulegają zmianie rozkłady jazdy linii nr 12, 14 i 224. Zmiany rozkładów jazdy zostają wprowadzone w następstwie oddania do użytkowania nowo wybudowanego wiaduktu kolejowego na ul. Zbylitowskiej.

Zmiany rozkładów jazdy linii 12, 14 i 224 dotyczą przede wszystkim przebiegu tras tych linii na odcinku od ulicy Czarna Droga do Mościc, który został ostatecznie ustalony po konsultacjach przeprowadzonych z Radą Osiedla Nr 8 „Mościce”.

Linia nr 12

W kursach wykonywanych do Mościc zostaje przywrócona trasa linii w takim kształcie, jaki obowiązywał przed rozpoczęciem budowy wiaduktu. W kierunku Mościc trasa linii nr 12 od ulicy Czarna Droga przebiegać będzie ulicami: Zaciszną, Sienkiewicza, Zbylitowską, Chemiczną i Kwiatkowskiego. W kursach z Mościc trasa linii nr 12 przebiegać będzie ulicami: Kwiatkowskiego, Chemiczną, Zbylitowską, Sienkiewicza, Zaciszną, Czarna Droga … .

Linia nr 14

Zostaje przywrócona trasa linii w takim kształcie, jaki obowiązywał przed rozpoczęciem budowy wiaduktu. W kursach wykonywanych z Os. Zbylitowska Góra w kierunku Os. Jasna II i Al. Jana Pawła II  trasa linii nr 14 od ulicy Czarna Droga przebiegać będzie ulicami: Zaciszną, Sienkiewicza, Zbylitowską, Chemiczną i Kwiatkowskiego. W kursach z Al. Jana Pawła II i Os. Jasna II w kierunku Os. Zbylitowska Góra trasa linii nr 14 przebiegać będzie ulicami: Kwiatkowskiego, Chemiczną, Zbylitowską, Sienkiewicza, Zaciszną, Czarna Droga … .

Linia nr 224

Zostaje utrzymana trasa linii w obecnie obowiązującym kształcie, przy czym dodatkowo ulega modyfikacji przebieg trasy na końcowym jej odcinku. Modyfikacja końcowego odcinka trasy linii 224 ma umożliwić łatwiejszy dojazd do Mościckiego Centrum Medycznego oraz do szkół zlokalizowanych przy ul. Chemicznej i Kwiatkowskiego.

W kursach wykonywanych do Mościc na odcinku od ulicy Czarna Droga do Mościc trasa linii 224 przebiegać będzie ulicami: Zaciszną, Sienkiewicza, Czerwoną, Czerwonych Klonów, Zbylitowską, Chemiczną i Kwiatkowskiego.

W kursach z Mościc w kierunku ul. Szkotnik trasa linii nr 224 przebiegać będzie ulicami: Kwiatkowskiego, Chemiczną, Czerwonych Klonów, Czerwoną, Sienkiewicza, Zaciszną, Czarna Droga … .

W nowym rozkładzie jazdy linii 224 na dni robocze ulegają przyspieszeniu odjazdy:

Z ul. Szkotnik z godz. 6:05 na godz. 6:03 oraz z godz. 7:25 na godz. 7:17,

Z Mościc z godz. 6:45 na godz. 6:40.

Dodatkowo informujemy, że od 1 października 2016 zmieni się lokalizacja przystanku w sąsiedztwie Zespołu Szkół Sportowych przy ul. Zbylitowskiej. Przystanek obok szkoły dla linii 12 i 14 w kierunku ulic Sienkiewicza i Zacisznej będzie zlokalizowany przy ul. Chemicznej, przed skrzyżowaniem z ulicą Zbylitowską.

Komentarze...