Babie Lato na Tarnowskich Błoniach za Parkiem Strzeleckim
access_time 2016-09-28 11:14:00
W najbliższą sobotę, 1 października, zapraszamy wszystkich mieszkańców Tarnowa na Dzień Babiego Lata - Piknik Rodzinny na Tarnowskich Błoniach. Będzie wielkie grillowanie, wspólne śpiewanie przy ognisku, prezentacje artystyczne oraz konkursy i zabawy z nagrodami dla dzieci i dorosłych. Początek spotkania o godzinie 14.00.

Po raz pierwszy Tarnowskie Błonia, tereny położone za Parkiem Strzeleckim, od strony ulicy Romanowicza będą miejscem wielkiego spotkania tarnowian. Letnie plenerowe imprezy już za nami, podobnie jak wakacje, jednak zabawy w plenerze, jak Majowa Jutrzenka czy Tarninowe Koralobranie, cieszyły się taką popularnością, że – po sugestiach mieszkańców - postanowiliśmy zorganizować kolejną, tym razem – jesienną imprezę – mówi prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela. Jeżeli piknikowanie spodoba się tarnowianom, właśnie tu na Błoniach, będziemy się w tym miejscu spotykać częściej. Jak mówi Maria Zawada – Bilik, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa, polska złota jesień, zwana też babim latem, jest bardzo lubiana i słynie z urody. Stąd pomysł zorganizowania Dnia Babiego Lata i zaproszenia mieszkańców do wspólnej zabawy.

Podczas pikniku będzie można też zobaczyć pokazy udzielania pierwszej pomocy, odwiedzić stoisko Straży Miejskiej i oznakować rower, a także adoptować psa albo kota z tarnowskiego azylu. Ochotnicza Straż Pożarna (Tarnów-Rzędzin) zaprezentuje wozy bojowe i sprzęt gaśniczy, a miejskie spółki PUK i MPGK specjalistyczny sprzęt komunalny oraz drogowy. Dla wszystkich będzie tarnowska specjalność – czyli gorąca tarninowa herbata - a zawodowi kucharze przygotują kiełbaski z grilla i bigos. Nie zabraknie też tradycyjnego przeciągania liny pod okiem strażaków i innych  atrakcji. Zabawa potrwa do godziny 19.00.

Komentarze...