Poradnik nie tylko dla rodziców
access_time 2016-10-05 08:33:00
„Najważniejsze jest dla nas dziecko” – taki tytuł nosi poradnik terapeutyczny, jaki ukazał się nakładem Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO. Publikacja jest adresowana do rodziców i opiekunów dzieci z niepełną sprawnością, terapeutów, nauczycieli, wychowawców, studentów i wszystkich zainteresowanych.

- W książce opisujemy metody terapii i formy pomocy dzieciom z niepełną sprawnością oraz ich rodzinom – mówi Krzysztof Drwal, prezes Stowarzyszenia. Wydawnictwo ma być wsparciem dydaktycznym dla osób poszukujących wskazówek do pracy z dzieckiem z niepełną sprawnością. Ponadto w poradniku opisano wszystkie placówki prowadzone przez Stowarzyszenie oraz historię organizacji.

Publikacja ukazała się w ramach projektu pn. „Razem zmieniamy ICH JUTRO na LEPSZE”, współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich FIO. Projekt tarnowskie Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO realizuje do końca listopada tego roku. Bezpłatny poradnik jest dostępny w siedzibie organizacji przy ul. Jana Kochanowskiego 30 w Tarnowie.

Stowarzyszenie prowadzi w Tarnowie cztery specjalistyczne placówki dla dzieci. Jest to Punkt Przedszkolny „Mały Książę” dla dzieci z autyzmem, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju Dziecka, Gabinet Integracji Sensorycznej oraz Aktywna Świetlica Terapeutyczna.

Komentarze...