Norwid w Ratuszu
access_time 2016-10-21 12:38:00
W najbliższą sobotę, 22 października, w tarnowskim Ratuszu odbędzie się premierowy pokaz spektaklu „Powrót Norwida” Kazimierza Brauna w reżyserii samego autora i Tomasza A. Żaka. Spektakl rozpocznie się o godz. 18:00.

Premiera spektaklu i pobyt profesora Kazimierza Brauna w Tarnowie zbiegł się w czasie z przyznaniem reżyserowi tytułu Honorowego Obywatela Tarnowa. Tuż przed rozpoczęciem przedstawienia odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Tarnowie, podczas której profesor odbierze wyróżnienie.

Spektakl został przygotowany z okazji jubileuszy, 80-lecia urodzin, 55-lecia pracy teatralnej oraz 45-lecia pracy akademickiej, które obchodzi w tym roku profesor Braun. Przy tworzeniu projektu reżyser współpracował z Tomaszem A. Żakiem, dyrektorem teatru nurtu alternatywnego „Teatr nie Teraz”. Jak opisują twórcy, „PowrótNorwida” to wyprawa w świat prawdziwie romantyczny i polski, gdzie miłość znaczy miłość, a honor wyklucza zdradę. Umieszczony w hospicjum człowiek pamięta wszystko, a siła jego wspomnień jest tak wielka, że zmienia rzeczywistość. To trochę tak, jakby z namalowanego obrazu schodzili do nas żywi ludzie, by potem zabrać nas ze sobą na drugą stronę.

Spektakl będzie można zobaczyć także 23 października o godz.18 w tarnowskim Ratuszu. Wstęp na obydwa przedstawienia jest bezpłatny.

Komentarze...